YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Hocaefendi'nin okulları bizim iftiharımızdır'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kanal 24'te katıldığı televizyon programında dershanelerin kapatılmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
'Hocaefendi'nin okulları bizim iftiharımızdır'
17 Aralık 2013 / 07:01 Güncelleme: 17 Aralık 2013 / 10:57

İşte Çelik'in açıklamalarından satır başları;

"Fethullah Gülen Hocaefendi'nin dünya çapında açtığı okullar bizim iftiharımızdır. Bizim dış politikamızla cemaatin yaptıkları birebir örtüşüyor. Meclis'teki bütün müzakerelerde Ak Parti cemaatin yaptıklarının arkasında durmuştur. Ancak şimdi bize bir şey çıkar mı düşüncesiyle CHP cemaate sahip çıkar bir görüntüye bürünmüştür. AK Parti ile Cemaat arasında kıran kırana bir kavgadan söz edilemeyeceğine düşünüyorum. Bir kırgınlık olabilir. Bu bir aile içerisinde anlaşmazlık uyuşmazlıktır. Bunu aile içerisinde halledebileceğimizi düşünüyorum.
Sayın başbakan benim bakanlığım döneminde dershaneler ile ilgili çalışma yapılmasını istedi. Ben de o zaman 'Dershaneler sonuçtur sebep değildir' dedim. Bir kanunla dershaneyi kaldırmak bunu çözmüyor. O günkü şartlar altında bunu yapmak mümkün değildi. Kendisine bunu ikna edici delillerle arz ettim. Ama bugünkü şartlarda 2 yıllık süre verildi. Bu arada hükümet teşvik paketini açıklar dönüşümle ilgili. Bu uygulama görüldüğü zaman bir de sınav sisteminde değişiklikler yapıldığında insanların dershanede ısrar edeceği kanaatinde değildim."

Yerel seçimler

Mansur Yavaş CHP'den aday olduğunda MHP'liler CHP'ye mi oy verecekler? Siyasette 2+2 her zaman 4 yapmaz. Mehmet Haberal'ın Sinan Aygün'ün CHP ile ne alakası var. Ama şartlar bu insanları buraya getirdi. Belli sembol isimler vardır solla sağla özdeşleşen isimler. Halk buna tepki gösterebilir. Melih Gökçek Ankara'yı abad etmiş biri başkandır. Melih Gökçek'in kim aday olursa olsun Ankara'yı kazanacağını düşünüyorum.
Şu anda 47 vilayetin başkanlığı AK Parti'dedir. Bunu 50'nin üzerine çıkaracağımıza inanıyorum. Yüzde 40'ın altına düşeceğimizi sanmıyorum. Türkiye'deki belediyelerin yüzde 60'ını alacağımızı düşünüyorum.

Tututklu BDP'li vekillere ret

Hukuk çifte standart kabul etmez. CHP'liye BDP'liye MHP'liye AK Partili'ye farklı uygulanmaz. 34 yıl hapis cezası almış CHJP milletvekilini tahliye edip BDP'li milletvekillerini tahliye etmemek kamu vicdanını yaralayabilir. Biz AK Parti olarak bu çifte standardı kabul edemeyiz.

selam
 // ali
sayın çiçek, yumuşayın yoksa hocaefendi çıranızı yakar vallah! ...
17 Aralık 2013 Salı 14:22
sabrın sınırı
 // yılmaz türk
Adam resmen savaş açmış hala hocaefendi diyorsunuz. Allah size şuur versin....
17 Aralık 2013 Salı 12:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler