YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hızlı tren sabotajını yapanlar profesyonel
Yüksek Hızlı Tren hattında kablo hırsızlığı yaptıkları iddia edilen 6 şüpheli gözaltına alınırken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bunu yapanların profesyonel oldukları görülüyor" dedi.
Hızlı tren sabotajını yapanlar profesyonel
28 Mayıs 2014 / 07:34 Güncelleme: 28 Mayıs 2014 / 07:37

Yüksek Hızlı Tren hattında kablo hırsızlığı yaptıkları iddia edilen 6 şüpheli gözaltına alınırken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 'Kablolar bahçıvan makasıyla bile kesemezsiniz çünkü kalınlığı fazla olan kablolar. Bunu yapanların profesyonel oldukları görülüyor' dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Mayıs sonunda açılması planlanan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında test sürüşleri ve sertifikasyon süreçleri devam ederken bir takım sabotajlar meydana geldiğini belirterek, herhangi bir aksaklığa mahal vermemek için hattın açılışının Haziran ayına ertelendiğini bildirdi.

Çalanlar yakalandı

YHT hattında kablo hırsızlığı yaptıkları iddia edilen 6 şüpheli gözaltına alınırken Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan 'Çalanlardan yakalananlar oldu. Kalınlığı fazla olan kablolar. Bahçıvan makasıyla bile kesemezsiniz. Onlar cam gibi fiber optik yani. 200 yerden kesilmiş bu şekilde. Profesyonel ekip oldukları görülüyor' dedi.

 

YENİ ŞAFAK

Etiketler: ,
özel harakatcı polisleri..
 // alemci
bu gibi önemli stratejik noktalarda görevlendireceksin kamera sistemleri ile sürekli gözlenmeli yapmaya çalışan bu hainleri vuracaksın başka yolu yok düşünebiliyormusun tren bu sebeplerden dolayı kaza yapsa yüzlerce insan ölse sonuç ne olur onlar öleceğine vatan hainleri ölsün caydırıcı olur kimse bir daha yapmayı göze alamaz. ...
28 Mayıs 2014 Çarşamba 09:57
içimizdeki hainler
 // ibrahim kıyakoğlu
ne diyeyim? içim cız ediyor bundan daha büyük vatan hainliği olur mu? bu tür eylemlerde bulunanlara çok büyük cezalar verilmesi gerektiğini düşünüyorum cezalarımız maalesef caydırıcı değil.....
28 Mayıs 2014 Çarşamba 09:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler