YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hızla ilerleyen alevler askeri bölgeye sıçradı
İzmir'deki orman yangını yerleşim birimlerini tehdit ediyor
Hızla ilerleyen alevler askeri bölgeye sıçradı
22 Haziran 2009 / 14:07 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Havaların ısınması orman yangınlarını da beraberinde getiriyor.
Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri Bağarası ile Kozbeyli köyü sınırındaki 7. Jandarma Er Eğitim Komutanlığı yakınında yangın başladığını bildirdi. Yangının rüzgarın etkisi nedeniyle büyüme eğiliminde olduğu belirtiliyor. Makilik ve otluk alanda etkili olan yangının yerleşim birimlerini tehdit ettiği bildiriliyor.


Bağarası ile Kozbeyli Köyü sınırları arasındaki 7. Jandarma Er Eğitim Komutanlığı yakınındaki çam ağaçlarıyla kaplı ormanlık alanda çıkan yangına, 21 arazöz, 7 uçak, 3 helikopter ve yer söndürme ekipleriyle müdahale ediliyor.


ALEVLER ASKERİ BÖLGEYE DE SIÇRADI


Rüzgarın sürekli yön değiştirmesi nedeniyle dört koldan ilerleyen yangına müdahalede güçlük yaşanıyor. Yol kenarından başladığı sanılan alevler, kısa sürede yakındaki 7. Jandarma Er Eğitim Komutanlığı'na ulaştı. Tel örgüleri aşarak, askeri bölgeye sıçrayan alevlerin buradaki makilik ve ağaçlık alanda etkili olduğu, çok sayıda askerin söndürme çalışmalarına katıldığı belirtildi.


ALEVLER VİLLALARI TEHDİT EDİYOR


Alevlerin Yeni Foça'da villarının bulunduğu alana 40-50 metre kadar yaklaştığı bildirildi. Jandarma ekipleri, bölgedeki villa sakinlerine, evlerini boşaltmaları için uyarılarda bulundu. Bazı villa sahipleri de alevleri, bahçelerindeki hortumlarla su sıkarak söndürmeye çalışıyor.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler