YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hizbullahçılar tahliye edildi
Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 102.maddesinin yürürlüğe girmesiyle terör örgütü Hizbullah mensubu 5 üst düzey yönetici serbest bırakıldı.
Hizbullahçılar tahliye edildi
04 Ocak 2011 / 08:10 Güncelleme: 04 Ocak 2011 / 08:18

Tutukluluk süresini belirleyen Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 102. Maddesi'nin yürürlüğe girmesiyle Diyarbakır D Tipi Cezaevinde tutuklu terör örgütü Hizbullah mensubu 5 tutuklu serbest bırakıldı.

Tutukluluk süresini belirleyen Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 102. Maddesi'nin yürürlüğe girmesiyle cezaevinde kanun kapsamına giren tutukluların serbest bırakılması işlemlerine başlandı.

Yeni düzenlemeden Diyarbakır Cezaevinde tutuklu bulunan terör örgütü Hizbullah'a üye olmak ve faaliyetlerde bulunmaktan yargılanan üst düzey yöneticiler Edip Gümüş, Mehmet Varol, Mustafa İpek, Sinan Yakut ve Şehmus Kınay serbest bırakılırken, askerlik sorunu olduğu belirlenen Cemal Tutar, Fuat Balca, Mahmut Demir, Kemal Gülşen ile Abdülkerim Kaya ise Askerlik Şubesine teslim edildi.

Serbest bırakılan ve yurt dışına çıkma yasağı konulan 10 tutuklunun adli kontrol altında tutulacakları ve her gün en yakındaki polis veya jandarma karakoluna giderek imza verecekleri belirtildi.

Kalabalık bir grup tarafından coşkuyla karşılanan tutuklululardan Edip Gümüş, cezaevi önünde toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, herkesi selamladığını belirterek, ''Cenabı Allah sizin bu muhabbetinizi, bu sevginizi inşallah dünyada da, ahirette de karşılıksız bırakmayacak. Bu muhabbet bu güzellikle Mevlam kıyamette de cennette de bizleri yan yana getirecek inşallah. Allah'u Teala dünyada da bizleri de kardeşlerimizi de aziz edecek. Bizlerin kurtuluşu bizden sonra gelenlere hayırlı kapıların açılmasına sebep olacak. Mevlam hepinizden razı olsun. İnşallah yarından itibaren bütün kardeşlerimle kucaklaşma imkanı bulacağım'' dedi.

Gümüş ve arkadaşları, daha sonra konvoyla cezaevinden ayrıldı.

AA

helal
 // mustafa
adalet dediğiniz,
uyuşturucu tacirlerini serbest bırakmaksa.
hizbullahı,katili salıvermekse eğer.
tecavüzcüyü,mafyayı özgür bırakmaksa.
ben bu adalete inanmıyorum.
çocuğu için bakkaldan süt çalan anne hala cezaevinde tutluyorsa,
inanmadığım adaletinizi kınıyorum.
bu adalet anlayışınız yüzünden hakkımı helal etmiyorum....
05 Ocak 2011 08:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler