YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hizbullah sanığı gözaltında
102. madde ile tahliye edilen Hizbullah liderlerinden Hacı İnan, oğlu ve İlyas Kutluman polis tarafından gözaltına alındı...
Hizbullah sanığı gözaltında
18 Ocak 2011 / 10:08 Güncelleme: 18 Ocak 2011 / 12:26

Tahliye edilen sanıklardan Hacı İnan gözaltına alındı...

Hizbullah operasyonunda gözaltına alınanlar adliyeye getirildi

Adana'da Hizbullah örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan ve aralarında örgütün il sorumlusunun da bulunduğu 18 kişi adli mercilere sevkedildi.

İzmir'de gözaltına alınarak Adana'ya getirilen G.Ö.'nün kaçakçılık ve uyuşturucu satmaktan da poliste kaydının olduğu ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, yaklaşık 14 aydan bu yana takip ettiği Hizbullah örgütü üyelerini Adana'nın yanısıra Ceyhan ilçesi, Mersin'in Tarsus ilçesi ve İzmir'de yaptığı operasyonla yakaladı. Aralarında Hizbullah örgütü üyesi olmaktan dolayı cezaevinde yatıp çıkanların da bulunduğu kişilerin, "örgüte elaman kazandırmak için değişik dernekler adı altında faaliyette" bulunduğu ileri sürülüyor. Adana'da 10 ayrı mahallede yapılan baskınlarda ruhsatsız biri kurusıkı 3 tabanca ile ruhsatlı bir av tüfeği ele geçirildi. Polis, örgüt propagandası yapılan değişik yayınlara da el koydu.

Bu arada, gözaltına alınan A.S.'nin iki çocuğunun Afganistan'da El Kaide saflarında yeraldığı öğrenildi. 3 günden bu yana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde ifadeleri alınan 18 kişi geniş güvenlik önlemleri altında bugün 'Terör örgütü üyesi olmak ve örgüte eleman kazandırmak için faaliyette bulunmak' iddiasıyla adli mercilere sevkedildi. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler