YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hırsız, arsız bulamazsınız
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ''Kara delikler kapatıldı, havuza sular dolmaya başladı'' dedi.
Hırsız, arsız bulamazsınız
13 Ağustos 2012 / 22:02 Güncelleme: 13 Ağustos 2012 / 22:11

Bakan Şahin, Yavuzeli ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldiği değerlendirme toplantısında, Türkiye'nin marka değerini yükselttiklerini söyledi.

Milletten aldıkları güç ve enerjiyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çalışmaya devam ettiklerini ifade eden Şahin, ''Kara delikler kapatıldı, havuza sular dolmaya başladı. Dolan havuzdaki sudan da halkımız için halkımızla beraber, onların refahını, huzurunu, barışını güçlendirecek şekilde kaynakları nasıl kullanacağımızı planladık'' diye konuştu.

Şahin, Türkiye'nin dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden birisi olmasının büyük bir başarı olduğunu vurguladı.

Göreve geldiklerinde milli gelirin 3 bin 500 dolar olduğunu, şimdi ise 10 bin 500 dolara ulaştı aktaran Şahin, şöyle devam etti:

''Pastayı büyüttük. Bir taraftan borçlarımızı ödedik. Şu an istesek IMF'ye olan tüm borcumuzu kapatabilecek güçteyiz. Merkez Bankası döviz rezervi 90 milyar dolara ulaştı. Hamdolsun, Sayın Başbakanımızın liderliğinde, güçlü bir parlamento ile bütün değerlerin en az 3 kat büyümesini sağladık. Faizlere ödenen aradaki fark, geldiğimiz yolların, hastanelerin yapılmasına daha çok okul ve baraj yapılmasına yani halkımızın talep ettiği, hak ettiği yaşam kalitesini yükseltecek çok daha fazla hizmet yapılmasına gitti.''

Şahin, sivil anayasanın çıkarılması için de bütün güçlerini kullanacaklarını belirtti. Bakanlıklarının yeniden yapılandırıldığına dikkati çeken Şahin, çocukların, yaşlıların, engellilerin önündeki engellerin kaldırılması için bakanlığın hem hukuki hem de mali olarak güçlendirildiğini kaydetti.


-''Hırsız, arsız bulamazsınız''


Bakan Şahin, tam bir takım ruhuyla çalıştıklarını ifade ederek, ''Emanetin hakkını vermek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu takımın içerisinde hırsız bulamazsınız, arsız bulamazsınız'' diye konuştu.

''Güçlü olmalıyız ki Suriye'deki, Irak ve Somali'deki, Myanmar'daki kardeşlerimiz güçlü olsun'' diyen Şahin, bunun için gayretle yola devam ettiklerini ifade etti. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler