YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Himmetin merkezi vergi daireleri
Himmetin merkezi vergi daireleri
12 Ağustos 2016 15:26
“Vergi verme himmet ver” haberimize konu olan ve FETÖ’nün himmet tarifesini ortaya koyan DDK raporunda, şok bir ifade daha ortaya çıktı. Raporda, Eskişehir Vergi Dairesi’nde örgüt mensubu kişilere soruşturmalara rağmen dokunulmadığı belirlendi.

umhurbaşkanlığı’na bağlı Devlet Denetleme Kurulu’na (DKK) gönderilen şok edici rapor; FETÖ’nün himmet şebekesini gün ışığına çıkarıyor. Başarısız darbe girişimi sonrası örgüte yönelik başlatılan operasyonlar yurdun dört bir yanında tüm hızıyla sürerken, sadece bir ildeki vergi dairesindeki FETÖ yapılanmasına halen dokunulmadığının belirtildiği raporda, “Eskişehir ilinde hiçbir müfettiş görevden alınmamıştır. Örgütün imamı olduğu iddia edilen Vergi Dairesi Başkanlığında Grup Müdürü M.Ç ve Vergi Müfettişi O. G. yıllardır vergi müfettiş yardımcılarını eğiten, mesleğe alınmasında yardım edenlerdir. Vergi müfettiş yardımcıları sadece FEtÖ’cülerin yanına refakat için verilir” denildi. 

SORUŞTURMALARA RAĞMEN EL ÜSTÜNDE 

FETÖ mensubu söz konusu kişilerin Ankara’dan Eskişehir’e geldiği vurgulanan raporda, “Vergi müfettiş yardımcılarının güvenlik araştırmalarını O. G, H. S. ve Ü. Ş. yapıyor. Bu isimlerin görevlendirmeleri, Ankara Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’ndan verilmiştir. Söz konusu isimler haklarında defalarca yapılan soruşturmalara rağmen görevlerine aynı şekilde hatta hiçbir iş yapmadan idarenin gözbebeği olarak yine müfettiş yardımcılarından sorumlu olarak devam ediyor” ifadeleri kullanıldı. 

ERDOĞAN DÜŞMANLARI GÖREV BAŞINDA 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a düşmanlık besleyen ve bunu da gizlemeyen kişilere göz yumulduğuna dikkat çekilen raporda, şunlar yer alıyor: “Erdoğan’ın en büyük düşmanı olan Başkan Yardımcılarından N.Ö’nün refakatinden geçen bütün yardımcılar grup atlar. İhbar ve değerlendirme komisyonundaki isimler yıllardır devam ediyor. Ayrıca rapor okuma komisyonları ve uzlaşma komisyonlarına da kendi elemanlarını yerleştiriyorlar. Z.K, N.U, H.G.O, N.K. (Ankara’da), T.K, E.G, G.K, Z.K, B.A, S.T, Ö.K ile M.U, H.Ö’nün örgütün işlerini istediği şekilde yürüten isimlerdir.” 

VDK, FETÖ YUVASI MI?

Ankara’daki FETÖ mensubu kişilerin de deşifre edildiği şok edici raporda yer alan ifadeler şöyle: “Vergi Denetim Kurulu Başkanı B.B ve yardımcıları B. B, O.K, her konuda bilgi alışverişi aralarında gerçekleşir. S.S, A.K, A.D, İ.M.A, K.Ö, R.Ö, A.Ö, A.A, H.İ, E.D, K.Ş, E.K. (örgütte abla),  N.I, R.I, M.Ç.Y, G.D, M.Ö ile A.Y ve B.Ü. (Konya), M.H.A ve Y.Y. (Antalya) ile Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanı F.D. kişilerine yönelik soruşturma açılmamıştır.” 

Gazetemize gelen ihbarlarda, vatan haini FETÖ mensuplarının “ihbar ve inceleme değerlendirme komisyonlarında” yapılandığı, “sınırlı inceleme”den temiz raporu almak için 3 bin TL, “tam inceleme” için ise 12 bin TL himmet tarifesi belirlendiği tespit edilmişti. 

 

YENİ AKİT

Himmet yoksa ceza var.!!!
 // Abdullah
Evet; himmet vermeyen mükelleflerin defterlerini incelemeye almakla tehdit eden memurlar vardı. Bunlar mantar gibi de çoğalıyor aşşağılık herifler....
12 Ağustos 2016 Cuma 16:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler