YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Himmet paraları 25 yıl önce Vali Harput'a gitmiş
FETÖ'nün elebaşı Gülen'in talimatıyla, 1. Körfez Savaşı sırasında Iraklılar için toplanan paraların o dönem Hakkari Valisi olan Şehabettin Harput'a nakit olarak verildiği ortaya çıktı.
Himmet paraları 25 yıl önce Vali Harput'a gitmiş
02 Eylül 2016 / 20:19 Güncelleme: 02 Eylül 2016 / 20:22

Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) sadece bir dini cemaat olmadığı, ülke yönetimini ele geçirmek için stratejiler belirlediği, elebaşı Fetullah Gülen'le görüşmelere ait notlarda gün yüzüne çıktı. Polisin darbe girişimi sonrası ele geçirdiği 1991 yılına ait notlarda, Gülen'in Zaman gazetesinin üst düzey yöneticileriyle yaptığı istişare toplantılarında, pek çok konudaki talimatları bulunuyor. Notlarda en dikkat çekici nokta ise terör örgütü elebaşı Gülen'in talimatıyla, 1991'deki 1. Körfez Savaşı sırasında Iraklılar için toplanan paraların o dönem Hakkari Valisi olan Şehabettin Harput'a nakit olarak verildiği yer alıyor.                                                           

25 YIL ÖNCE DE HİMMET PARALARI VALİ HARPUT'A GİTMİŞ

Terör örgütü için himmet topladığı, devlete ait binaları örgüte bağlı hastaneye usulsüz olarak tahsis ettiği, döneminde kurulan ve yönetiminde görev aldığı kapatılan Orhangazi Üniversitesi'nin kuruluşunda usulsüzlükler yaptığı iddiasıyla tutuklanan Eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un, bundan 25 yıl önce de FETÖ'nün himmet paralarının ulaştırıldığı isim olduğu ortaya çıktı.  Polisin darbe girişimi sonrası ele geçirdiği 1991 yılına ait notlarda, Gülen'in Zaman gazetesinin üst düzey yöneticileriyle yaptığı istişare toplantılarında Harput'un ismine de rastlandı.                                        

Gazete yöneticilerinin yayın politikalarını her ayrıntısına kadar Gülen'e sordukları, onun direktiflerini tek tek not ettikleri belgelendi. Ajandada, Gülen'le 1. Körfez Savaşı sırasında 19 Nisan 1991 tarihinde yapılan görüşme sırasında tutulan notlar ilginç ayrıntılar içeriyor. Yöneticilerin, "Iraklıların yardım paralarını ne zaman alıp Vali Harput'a teslim edelim. Paraların tevzii nasıl olsun" diye sordukları, Gülen'in de "Şehabettin Bey'e verelim. Nakit verelim. Birkaç arkadaş gitsin, kampanya devam etsin. İlk parti diyelim. Paraları tek tek dağıtmaya müsade etmeyebilirler" yanıtını verdiği notlarda yer aldı.

GÜLEN: "KÜRTLER YARDIM ETTİĞİMİZİ BİLSİNLER"                                                         

Aynı tarihteki görüşme notlarının devamında, Gülen'in "Ayni yardımları Vali Harput'a göndersinler. Zaman okuyucuları olarak gönderilsin. Kürtler yardım ettiğimizi bilsinler" dediği görüldü.  Şehabettin Harput'un o dönemde Hakkari Valisi olduğu belirtildi.

ORTA ASYA İÇİN "HERKES BİZİ KENDİSİNDEN BİLSİN" YORUMU

Gazete yöneticilerinin "Orta Asya'daki Türklerde iç ihtilaflar var. Bizim tavrımız ne olsun" sorusunu yanıtlayan Gülen'in, "Onları umum manada tutmalıyız. Buralara sıcak bakmalıyız. Mutlak ve müphem olmalı. Burada birini müdafaa edeceksek oradaki tanıdıklarımıza soralım. Orta Asya Türklüğü, Türklük dünyası gibi temel mefhumları değerlendirelim. Münferit ihtilafları yazmayalım. Ama bilmemiz lazım. Oralara gitsek uzlaştırmak istesek de uzlaştıramayız. Herkes bilmeli ki biz kendileri ile beraberiz. Şii, İranlı, KBB, ajan, din adamları, müftüleri karşımıza almayalım. Orada din adamları buradakilerden daha etkilidir, halk üzerinde. Orada abi gibi olmalıyız. Herkes bizi kendisinden bilsin"  dediği görüldü.

gizli kalmayı beceremiyor gerçekler
 // Ömer
sosyal medyada azıcık dahi olsa yerleşik kompredoryal ahlaksız oligarklara dokundurduğunuz anda paralı kelplerini hemen verilen emir ile üzerinize salarlar.varsın diş gıcırdatsınlar.çok gördük miatları dolunca kullanılıp atıldılar sonuçta. birileri şu feto denilen mel'unun ananasçı biraderlerinin urfada binlerce dönümlük çiftliğin kurulması aşamasında rol alan kişiyi neden hiç merak etmedi bu millet? 17-25 rezaletinde bu kişilerin ismi geçtiği halde neden halen külliyede ağırlanabiliyorlar? ...
02 Eylül 2016 Cuma 23:36
 // ekizoglu
Vay alcaklar vay neler yapmışlar doksan üçte beni de dolandirmaya kalktilar...
02 Eylül 2016 20:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler