YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hilafetin kaldırılması doğru değildi
Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, "Hilafetin kaldırılması doğru olmadı. İslam dünyasıyla iyi ilişkiler kurularak bu ruh yeniden kazanılabilir. Erdoğan bunu yapıyordu. Pasaportlar kalkmaya başlamıştı ama birdenbire Arap baharı kışa dönüştü" dedi.
Hilafetin kaldırılması doğru değildi
30 Nisan 2015 / 02:20 Güncelleme: 30 Nisan 2015 / 08:12

A Haber'de Zeynep Bayramoğlu'nun sunduğu Kadraj'ın konuğu Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu'ydu. Programda Osmanlı Devleti'nden Ermeni sorununa, siyasetten güncel gelişmelere kadar birçok konu konuşuldu.

Yavuz Bahadıroğlu, Osmanlı'nın kuruluşundan beri meclisli bir yönetim olduğunu ve çok hızlı karar veren, mantıklı bir hukuk sistemi bulunduğunu söyledi. 

1. Dünya Savaşı'nın asıl nedeninin Osmanlı Devleti'ni paylaşmak ve Filistin'de bir Yahudi devletinin kurulması olduğunu belirten Bahadıroğlu, "Hilafetin kaldırılması doğru olmadı. İslam dünyasıyla iyi ilişkiler kurularak bu ruh yeniden kazanılabilir. Erdoğan bunu yapıyordu. Pasaportlar kalkmaya başlamıştı ama birdenbire Arap baharı kışa dönüştü. Bunlar tesadüf değil" değerlendirmesinde bulundu. 

"Ezan laiklik uğruna Türkçeleştirildi" 

Osmanlı'dan Cumhuriyet'e geçiş ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bahadıroğlu, "Laiklik için yapılması gerekmeyen şeyler yapıldı. Ezan laiklik uğruna Türkçeleştirildi, kılık kıyafet devrimi laiklik uğruna yapıldı" dedi. 

"Tarihimizde karanlık bir sayfa yok"

Programda 1915 olayları da konuşuldu. Türkiye'nin Ermeni meselesindeki tavrını eleştiren Bahadıroğlu, "Neden sürekli savunma halindeyiz. Saldırıya geçmemiz lazım. Tarihimizde karanlık bir sayfa yok, tertemiziz. Osmanlı soykırım uygulasaydı balkan devleti kalmazdı" ifadelerini kullandı. 

 // mustafa
cumhuriyetin 10. yılında, Atatürk gücü eline almıştı, İngilizlere "tamam" dediği herşeyden vaz geçmeye başladı.
hilafeti de getirecekti ki, chp Atatürk'ü çankaya'ya kilitledi. peşine hasta ettiler. ölüme doğru götürdüler....
30 Nisan 2015 17:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler