YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hidayet Karaca ve polisler AYM'ye gidiyor!
Hidayet Karaca ve polisler AYM'ye gidiyor!
28 Nisan 2015 22:40
Hidayet Karaca ve tutuklu polislerin avukatları, yok hükmünde sayılan tahliye kararı için Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor.

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ile tutuklu polislerin avukatları, 32. Asliye Ceza Mahkemesi'ne atanan yeni hakimin tahliye kararını yok hükmünde saymasına tepki gösterdi. Avukatlar, tahliye kararının uygulanması için yarın Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklarını açıkladı.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nin aldığı son kararı değerlendiren tutuklu polislerin avukatlarından Ömer Turanlı, "32. Asliye Ceza Mahkemesi'ne yeni bir hakimin tayin edildiği, tahliye kararlarının ortadan kaldırılmasına, yok sayılmasına yönelik kararlar verildiği tarafımıza iletildi. Bunun üzerine 32. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gittik. Bir karar verildiğini, ama şu an kesin bir şey olmadığını, kararın yazıldığını bana ve meslektaşlarıma ilettiler" dedi.

Eğer böyle bir karar verilmişse yok hükmündedir

Belirli odakların harekete geçtiğini, müvekkillerinin tahliye taleplerinin iptal edilmesi yönünde karar verilmeye çalışıldığını ileri süren Turanlı, "Eğer 32. Asliye Ceza Mahkemesi böyle bir karar vermişse, bu karar yok hükmündedir. Böyle bir karar batıldır ve kesinlikle hukuka aykıdır" diye konuştu.  

"Aynı mahkeme farklı bir hakimle..."

Mahkemelerde hakimlerin değişebileceğini, ancak verilen kararların bu şekilde değişemeyeceğini anlatan Ömer Turanlı, "Verilen bu karar ancak bir üst mahkemenin kararıyla bozulabilir. Aynı mahkeme farklı bir hakimle bu kararın kaldırılmasına yönelik bir karar ihdas ederse, bunun adı kaos olur, karmaşa olur..." dedi.

"Anayasa Mahkemesi'ne başvuracağız"

Anayasa Mahkemesi'ne yarın başvurup tahliye talebinde bulunacaklarını dile getiren Turanlı, bu kararı geciktiren kişilerle ilgili olarak da, her biri için ayrı ayrı 250'şer bin TL tazminat talebinde bulunacaklarını açıkladı.

Ömer Turanlı, Anayasa Mahkemesi'nden de net cevap alamamaları durumunda, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceklerini belirtti.

hakkı
 // **
kumpasçılar, iftiracılar hak ve adalet arayışına girmiş. hak ve hukuktan uzak yaşayanlar onu aradıklarında bulamayacaklardır....
29 Nisan 2015 Çarşamba 08:26
şimdi adalet ararmı oldunuz...!!!
 // Muhafız
Zamanında Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ başta olmak üzere TSK mensuplarını sahte delillerle kumpas kurarak yıllarca hapislerde yatmasına sebep olduğunuz siz Fetullah terör örgütü mensubları, şimdi işinize gelmeyince nasılda demokrasi ve adalet peşinden koşmaya başladınız...!!!ne yaparsanız yapın bu yaptıklarınızın hesabını tek tek vereceksiniz adaletin önünde, yoksa birileri çıkar başka türlü hesap sormak zorunda kalır, o zaman elmi Yaman yoksa beymi Yaman...!!!...
28 Nisan 2015 Salı 23:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler