YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Heykel operasyonunda Hükümet'ten ilk yorum
Heykel operasyonunda Hükümet'ten ilk yorum
19 Ağustos 2014 15:36
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay Diyarbakır'ın Lice İlçesi Yolaçtı Köyü'nde PKK mezarlığına dikilen Mahsum Korkmaz heykelinin kaldırılması sırasında yaşanan olayları değerlendirdi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay NTV'ye şu değerlendirmelerde bulundu:

"Tabii son günlerde heykel olayı çıktı. Ben Perşembe günü çözüm süreciyle ilgili önemli açıklamalarda bulunuyorum. Millette süreçle ilgili daha fazla var. Kırsal kesimde bir heykel. Bir iki gazete ertesi gün haber olarak veriyor. Çözüm sürecinde mutlu olmayan kesimlerden de beyanatlar geliyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bugün gereken yapıldı, yapılır.

HDP kesimininde onayladığı bir şey değil. Onların da bilgisi dahilinde değil. Hiç kimsenin bilmediği bir heykel konusu ortaya çıktı. Böyle şeylerde müsamaha edilmez. Normal bir olay. Sürece provokasyondur. Provakatör her yerde var. Maalesef basın içinde de var.

Böyle şeyler olsa da büyütsek haber yapsak diyenler var. Bugün yapılan doğrudur. Olan bir cana oldu, yazık oldu. Heykelin dikilmesi engellenbilirdi ama bölgeden bize de ilgi gelmedi. Süreçte yeni adımlar olacak mı? Bundan sonra görüşme heyetleri genişleyecek. Bu gidiş gelişler...Oluşacak yeni heyetimizin Kandil ile de görüşmesini arzu ediyorum. Kandil ile görüşmeler faydalı olacaktır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler