YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Hevesleri kursaklarında kalacak'
'Hevesleri kursaklarında kalacak'
17 Ağustos 2012 21:55
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: Teröristler, dini duyarlılıktan sıyrılmış vahşet duygusu içindeler.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, dağdaki teröristler için oruç ve ibadetin bir anlam ifade etmediğini söyledi. Çağlayan, "Onlar, tamamıyla dini duygulardan sıyrılmış bir intikam ve vahşet duygusu içinde hareket eden insanlardır." dedi.

Bakan Çağlayan Mersin Ulu Camisinde Cuma namazı kıldıktan sonra vatandaşlarla bayramlaştı. Cami çıkışı tek tek tokalaşıp bayramlarını kutlayan Çağlayan, bazı çocuklara ise harçlık verdi.
Çağlayan cami çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada, Ramazan'ın bolluğundan rahmetinden bereketinden tüm İslam aleminin faydalandığını kaydetti.

Teröristler için Ramazan'ın bir ifadesinin olmadığını anlatan Bakan Çağlayan, "Onlar tamamıyla bu dini duygulardan sıyrılmış bir öç, bir intikam duygusu içinde, bir vahşet duygusu içinde hareket eden insanlardır." ifadelerini kullandı.

Teröristlerin heveslerinin kursaklarında kalacağını belirten Bakan Çağlayan şunları söyledi; "Çünkü Türkiye Cumhuriyeti devleti ne zaman büyüse ne zaman gelişse ne zaman dünya üzerinde saygınlığı artsa, terör örgütleri ve onların uşakları ve onların uşaklık yaptığı dış güçler bunları her zaman koordine eder. Ama milletimiz bir bütündür. Birlik beraberlik içindedir" diye konuştu. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler