YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HES'ler tasarruf sağlayacak
HES'ler tasarruf sağlayacak
07 Nisan 2012 15:42
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, enerji ihtiyacının karşılanması noktasında yapılan hidroelektrik santrali yatırımları tamamlandığında, 40-45 milyar dolarlık bir tasarruf sağlayacaklarını bildirdi.

Eroğlu, Akköy'de tarımsal sulama için yaptırılacak Yenicekent İletim Kanalı'nın temel töreninde, hükümet olarak durmaksızın çalıştıklarını söyledi. 

Türkiye'nin geçmişte IMF'e borçlu bir ülkeyken, bugün çok az bir borcun kaydığını, yakın gelecekte bunun da ödeneceğini bildiren Eroğlu, ''Sadece iç borç, dış borç ödemekle kalmadık, milletten aldığımızı millete hizmet olarak ödemeye de devam ediyoruz. Bizim yaptıklarımıza muhalefetin hayalleri bile ulaşamaz. Rüyalarında bile göremezler''dedi.

Sadece kendi bakanlığı tarafından bin 128 tesisi açılışı yapıldığına işaret eden Eroğlu,, şunları söyledi:

''Biz büyük düşüyor, geleceği planlıyoruz. Günübirlik çözümler en kötü çözümlerdir, onun için köklü çözümler yapıyoruz. Sadece sulama değil, hidroelektrik santrallerde çok büyük hamleler yaptık. 4 ampulden biri hidro elektrikle aydınlanıyor. Yatırımlar tamamlandığı zaman ülkemize 40-45 milyar dolarlık tasarruf sağlayacağız. 2012 yılı sonuna kadar yakın bir alanı 24 milyon dekarlık alanı ağaçlandıracağız. Türkiye'de seferberlik devam ediyor. Okulları hastaneleri, mezarlıkları ağaçlandırıyoruz. Bütün okulları çiçek gibi yapacağız.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler