YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Herkese bir Erdoğan lazım"
İngiliz vekil, Erdoğan'ın yere göğe sığdıramadı
"Herkese bir Erdoğan lazım"
10 Ocak 2010 / 09:33 Güncelleme: 10 Ocak 2010 / 09:46

“Filistin'e Yol Açık” konvoyunda bulunan ve Mısır'dan sınır dışı edilerek Londra'ya dönen İngiliz Milletvekili George Galloway, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoya verdiği destekten övgüyle söz ederek, “Mısır'ın da, İngiltere'nin de Erdoğan gibi bir Başbakanı olmasını dilerdim” dedi. “Konvoyla ilgili Türk halkı ve hükümetine hayranlığımı nasıl anlatabilirim, bilemiyorum” diyen Galloway, Başbakan Erdoğan'ın başından beri konvoya destek verdiğini kaydetti.

KESİNLİKLE KAHRAMANLARDI

Konvoyda, İHH'dan çok sayıda Türk'ün bulunduğunu belirten Respect Partisi Milletvekili Galloway, İHH hakkında “Kesinlikle kahramanlardı” diyerek, vakfın desteği olmadan Gazze'ye yardım götürmelerinin mümkün olamayacağını söyledi. Galloway, “Mısır'ın da Erdoğan gibi bir Başbakanı olmasını dilerdim. Doğruyu söylemek gerekirse, İngiltere'nin de” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE ÖRNEK TEK ÜLKE

Galloway sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye, Müslüman dünya ile gayrimüslim dünya arasında bir köprü. Türkiye, bir Müslüman ülkenin nasıl olması gerektiği hakkında tam bir örnek. Bakanlarından ya da Büyükelçiliklerinden yardım istiyorsunuz, anında ve verimli bir şekilde hemen yapılıyor. Tüm Müslüman dünyasının Türkiye gibi olmasını ve Erdoğan gibi bir kişi tarafından yönetilmesini temenni ediyorum.”

MISIR'IN İSTEMEDİĞİ ADAM

“Mısır'da istenmeyen kişi ilan edildiğini ve bir daha Mısır'a gelemeyeceğini” de anlatan George Galloway, “Mısır'da bir diktatörlük olabilir; ama Mısır halkı farklı. Onları çok özleyeceğim” dedi. İngiliz milletvekili, gemilerle Akdeniz üzerinden direkt Gazze'ye yardım götürmek için Türk yetkililerle birlikte çalıştığını ve bunu Mart ayı gibi gerçekleştirmeyi planladıklarını bildirdi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler