YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Herkes şoför olamayacak
Herkes şoför olamayacak
27 Ağustos 2012 09:59
Artık her isteyen taksici olamayacak. Ona da bir takım kııstlamalar getiriliyor... Taksici, minibüscü ya da kamyoncu olmak isteyen önce sınavı geçmek zorunda...

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, her önüne gelenin taksici, minibüscü, servis araç sürücüsü ve kamyoncu olmayacağını belirtti. Mesleki Yeterlilik Kurumu ile yaptıkları çalışma sayesinde şoförlük mesleğine standart getirildiğini anlatan Palandöken, 'Tüm şoförler eğitime ve arkasından sınava tâbi tutulacak. Bu sınavda başarılı olanlar mesleklerini icra edebilecek. Bu eğitimle de artık vatandaşlarımızın şikayetleri daha asgariye indirilmiş olacak' dedi. İnternetli, klimalı modern bir taşımacılık yapılması için konuyu Başbakan Tayip Erdoğan'a götüreceklerini ifade eden Palandöken, 'Bu çalışmanın ve modernleşmenin tüm ülke geneline yayılmasından yanayız. Bunun için bir defaya mahsus KDV ve ÖTV muafiyeti için Başbakan Erdoğan ile görüşerek isteklerimizi ileteceğiz. Nasıl ki metro yapımında Ulaştırma Bakanlığı belediyelere destek verdiyse aynı şekilde KDV ve ÖTV indirimi ile de taksici ve minibüsçü esnafımıza da destek verilebilir' diye konuştu.

Müşteriye bağıran anlayışa yer yok

Ticari araçların yenilenmesi ile daralan ekonominin önünün de açılacağını anlatan Bendevi Palandöken, şöyle devam etti: 'KDV ve ÖTV'nin ticari araçlarda bir defaya mahsus sıfırlanması ile fabrikalardaki araç üretimi artacak. Bu da yeni işçi istihdamı ve işsizliğin daha aşağılara çekilmesi demektir. Şoförler için getirilen standart ile her önüne gelen şoför olamayacak. Bundan sonra şoför esnafı ile müşteriler arasındaki ikili ilişkiler daha da gelişecek. Müşterisine bağıran değil, hizmet eden bir anlayış ön planda olacak. Kaliteli hizmet aynı zamanda ülkemizin turizmini de geliştirecek. (yeni şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler