YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Herkes namuslu, bir biz namussuzuz.'
'Herkes namuslu, bir biz namussuzuz.'
26 Mart 2012 14:25
'Futbolda şike' davasının tutuklu sanıklarından Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 'Bu dava sonrası zaten herkes namuslu oldu, bir biz namussuzuz.' dedi.

Çağlayan'daki İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada savunması alınan tutuksuz sanıklardan Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Alaeddin Yıldırım, iddia edilen Aziz Yıldırım liderliğindeki suç örgütünü ve söz konusu örgüte üye olduğu iddialarını kabul etmediğini belirterek, ''Bu suçlama, akla ve mantığa aykırıdır. Görev yaptığım Fenerbahçe Kulübü'nde durum ortada. Haksız kazanç denilen paralar Federasyondan alınan paralardır. 107 yıllık Fenerbahçe kulübü Cumhuriyetin göz bebeğidir. Eskişehirspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak İlhan Ekşioğlu ile görüştüğüm iddiaları doğru değildir. İlhan Ekşioğlu, Bülent Uygun'un o maçtan bir ay önce bir Fenerbahçe maçını izlemek istediğini söyledi. Konuşma bununla ilgilidir'' dedi.

Fenerbahçeli eski futbolcu Gökçek Vederson'la ilgili Samet Güzel ile yaptığı konuşması sorulan Yıldırım, ''UEFA kriterlerine göre yıl sonunda kulüplerin alacak vereceği kalmaması gerekiyordu. Vederson'un da bir imzası eksikti. Kulüpler arasındaki itilaf nedeniyle ofisime çağırdım, görüştüm'' yanıtını verdi.

Mahkeme Başkanı Ekinci'nin ''Neden telefonda ismini söylemek yerine o arkadaş diyorsun '' sorusuna Yıldırım, ''Yapı olarak öyle konuşurum'' cevabını verdi.

İddianamede hakkındaki iddiaları reddeden Yıldırım, beraatini talep etti.

Tutuksuz sanık Doğan Ercan da, 15 yıllık menajer olduğunu ve ailesini bu işle geçindirdiğini belirterek, işi gereği kulüp başkanları aradığını söyledi.

''Trabzonspor'un, Gençlerbirliği'ne teşvik primi teklif ettiğini veya aldıklarını hatırlamıyorum'' diyen Ercan, hakkındaki iddiaları reddetti.


-''Dava sonrası zaten herkes namuslu oldu''-


Duruşmada söz alan tutuklu sanıklardan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bazı sanıkların savunmasına bir şey eklemek istediğini belirterek, ''bazı arkadaşlar doğru bildiklerini heyecandan yanlış anlatabiliyorlar. İlhan Cavcav'a Trabzonspor kulübünden teşvik primi yapılabileceğini duyduk. Doğan arkadaş da bunu öğrenmeye çalışıyordu. Biz de Trabzonspor'un yapacağı teşvik ve şike girişimi ile ilgili inceleme yaptık'' dedi.

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı Ekinci, ''Siz Trabzonspor'un her şike ve teşvik primi girişimlerini önleme merkezi mı kurdunuz '' sorusuna Aziz Yıldırım, ''Bir şekilde bize bilgi geliyordu. Dava sonrası zaten herkes namuslu oldu, bir biz namussuzuz'' yanıtını verdi. AA

Azizname!
 // Has Uşak
Tapeler ve Hakem atamaları işte ortada senin Cüneyt dünde FB'ye çalıştı maç berabere bitti.Hakemlerle oynamadınmı?istediğini hakemi ve istemediğini sağır sultan duydu.FB büyük camiadır arkasına saklanma artık ......
26 Mart 2012 16:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler