YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Her yerden mühimmat fışkırıyor
Her yerden mühimmat fışkırıyor
23 Haziran 2010 08:45
Bomba imha uzmanları tarafından etkisiz hale getirilen mühimmat incelenmek üzere kriminale götürüldü.

Büyükçekmece sahilinde yıpranmış halde bir mühimmat bulan vatandaşlar, mühimmatı 200 metre ilerideki bir sitenin önüne getirerek durumu emniyet güçlerine bildirdi. Bomba imha uzmanı ekiplerce etkisiz hale getirilen patlayıcı madde, incelenmek üzere kriminale götürüldü.

Büyükçekmece Kumburgaz Kamiloba Sahilinde dün saat 20:30 sıralarında kuma gömülü bir metal düzeneği fark eden Hüseyin Çakır isimli vatandaş, bulduğu malzemeyi incelemeye başladı. Düzeneği elinde inceleyerek ilerleyen Çakır, yaklaşık 200 metre ileride bulunan Derya 2 sitesi önüne gelip emniyet güçlerine haber verdi.

Olay yerine gelen jandarma ekipleri güvenlik şeridi çekerek, durumu bomba imha uzmanı ekiplerine bildirdi. Özel kıyafetini giyen jandarma bomba uzmanı ekipleri mühimmata özel bir düzenek yerleştirdi. Jandarma bomba uzmanı ekiplerinin 'Su topu' adlı düzeneği ile patlattığı mühimmat, incelenmek üzere ekiplerce alındı. Malzemenin eski bir mühimmat olduğu, yer yer yıpranmaların görüldüğü öğrenildi. Uzman ekiplerin türünü belirleyemediği mühimmatın eski bir mayın olmasından şüpheleniliyor.

Evlerinin önünde emniyet güçlerinin hareketliliğini gören çevre sakinleri de olan biteni meraklı gözlerle izledi. Ele geçirilen malzemenin yıpranmış bir deniz mayını olduğunu öğrendiklerini belirten çevre sakinlerinden Nermin Al, "Mahallenin bakkalı Hüseyin Çakır, sahilde teknesine bakım yaparken, metal düzeneği bulmuş. Yaklaşık 200 metre mühimmatla birlikte yürüdükten sonra, şüphelenip, jandarmaya haber vermiş. Olay yerine gelen Jandarma ekipleri de muhimmatı etkisiz hale getirdikten sonra incelemek üzere götürdüler" ifadelerini kullandı.
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler