YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Her şey çok güzel olacak
Deniz Som'un cenaze törenine katılmak için CHP'nin "Siyasette başarı stratejisi" toplantısından erken ayrılan Berhan Şimşek çıkışta gaztecilerin sorularını yanıtladı. Şimşek toplantıyla ilgili. açıklamanın yarın yapılacağını söyledi... Ancak Şimşek toplan
Her şey çok güzel olacak
16 Ekim 2010 / 13:54 Güncelleme: 16 Ekim 2010 / 15:24

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, "Siyasette başarı stratejisi" toplantısının çok güzel geçtiğini belirterek, "Toplantıya ilişkin açıklama yarın yapılacak" dedi.

CHP'nin Swissotel'de düzenlediği "Siyasette başarı stratejisi" toplantısı Türkiye'nin farklı bölge ve kesimlerinden kanaat önderleri, iş dünyasın ve medyadan temsilciler, üniversitelerden akademisyenler, kadın örgütleriyle sivil toplum kesimlerinden yöneticilerin katılımıyla sürerken, CHP İl Başkanı Berhan Şimşek Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Deniz Som'un cenaze törenine katılmak üzere otelden ayrıldı.

Çıkışta basın mensuplarının ısrarlı sorularını yanıtsız bırakan Şimşek, "Toplantı güzel gidiyor, her şey çok güzel olacak. Yarın size açıklama yapılacak" demekle yetindi...

29 EKİM'İ RESEPSİYONLARLA GÖLGELEMEYELİM

CHP İstanbul Başkanı Berhan Şimşek, ülkenin vatan olma, devlet olma, bayrak olma günü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın, resepsiyonlarla gölgelenmemesini istedi.

Şimşek, gazeteci-yazar Deniz Som için Şişli Camisi'nde düzenlenen cenaze töreninde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, resepsiyon meselesini ''8 yıldır 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı gölgelemek için uygulanan bir netice'' olarak gördüğünü söyledi.

Cumhuriyet Bayramı'nı 8 yıldır Çankaya resepsiyonu gölgesi altında kutlayamadıklarını ifade eden Şimşek, ''Bıraksınlar, bu ülkenin vatan olma, devlet olma, bayrak olma gününü bu resepsiyonlarla gölgelemesinler. 'Cumhuriyet Halk Partisi gidecek mi, gitmeyecek mi?' Bunu kararını arkadaşlarım süreç içerisinde cevapladı. Bir değişiklik olacaksa bu karar kamuoyuna duyurulur. Burada benim canımı yakan, acı duyduğum, ülkenin kurtuluş bayramını yaşatmıyorlar. Kendi minderlerine çekerek CHP'yi yaşatmamayı istiyorlar. Bizim için minder yoktur, vatan vardır. Vatan da 778 bin kilometrekaredir; Çankaya da onun içinde bir semboldür. Bazen yakışanlar olur, bazen de yakışmayanlar ancak bizim sembolümüz olarak duruyor, bunu spekülasyonlarla yıpratmamak gerekir'' diye konuştu. (İHA- A.A.)

BU KAFAYLA BU KADROYLA MI ?
 // TARAF
Kemal + Dervişlerle bu anlayış ve bu kadroyla işiniz çok zor şayet oteller siyasette bir şey kazandırmış olsaydı dünyanın en yıldızlı otelleri rağbet görür ve o partileri iktidara taşırdı. Önce siz insani değerlerde evrensel olun sonra insanı idare eden sistemlerde başarılı olursunuz yani kökten ve özden insancıl olmanız gerek yoksa size başkanda dayanmaz bahçede....
16 Ekim 2010 14:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler