YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Her iddianın takipçisiyiz
Her iddianın takipçisiyiz
11 Mayıs 2011 09:02
YGS'de şifre olduğuna ilişkin iddialardan CHP ve MHP'nin rant sağlamaya çalıştığını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Herhangi bir delil ortaya konulmuş değil. Ancak biz her türlü iddianın da takipçisiyiz" dedi...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YGS'deki kopya iddialarına ilişkin olarak "Hiç kimsenin hak yemesine, ayrıcalık tanımasına izin vermeyiz" dedi. Kütahya'da düzenlenen mitingde vatandaşlara seslenen Erdoğan, YGS'de kopya çekildiğine dair tek bir delil ortaya konulmadığını ifade ederek, hesaplamayla ve diğer konularla ilgili aksaklıklar varsa, bunların derhal düzeltildiğini, telafi edildiğini ve hiçbir öğrencinin mağdur edilmediğini söyledi.

Tüm iddiaların takipçisi olduklarını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: "Sınava giren gençlerimizin her birinin hakkı ve hukuku bizim teminatımız altındadır. Hiç kimsenin hak yemesine, çıkar sağlamasına, ayrıcalık tanımasına imkan ve fırsat asla vermeyiz. CHP ve MHP'ye buradan sesleniyorum; gençlerin üzerinden elinizi çekin. Gençlerin zihnini bulandırmaktan, buradan rant etme fırsatçılığından vazgeçin. Onların yandaş, candaş medyasına da sesleniyorum; gençlerin hissiyatını istismardan artık elinizi çekin. Sizi çok iyi tanıyorum. Buradaki aktörleri de çok iyi biliyorum. Tüm genç kardeşlerime sesleniyorum; bu siyasetçilerin, bu medyanın istismarcı tavırlarına aldanmayın. Bunların hırsla kurdukları tezgahlara gelmeyin. Gönül huzuru içinde ikinci sınava hazırlanın. Tekrar ediyorum; tek bir öğrencimizin dahi mağduriyetine göz yummayız, yummayacağız. Öğrencilerimiz müsterih olsunlar, rahat olsunlar, bu istismarcılara kulak vermesinler."

SUÇLAMA, ÖZELEŞTİRİ YAP

Erdoğan, muhalefet partilerinden yaşanan kaset skandallarına da değinerek partisine CHP ve MHP'ye sert eleştiriler yöneltti. Erdoğan, "CHP'de kaset mağduru genel başkan gitti, kaset malulü bir genel başkan geldi. Bugünlerde MHP de kaset mağduru. Biz en başından itibaren bu ahlaksızlığa prim vermedik, bu ahlaksızlığı siyasetin malzemesi yapmaktan özenle kaçındık. CHP'si de, MHP'si de özeleştiri yapmak yerine doğrudan AK Parti'yi suçladı. Ağız birliği yaptılar AK Parti'yi suçluyorlar. Haddinizi bilin. Afyonlu ünlü hattatımız var. Hattat Karahisari. Onun hattıyla ben bunlara tekrar sesleniyorum, 'edep yahu!' AK Parti sizin kirli işlerinizin, kirli ilişkilerinizin takipçisi de meraklısı da değil. Sağa sola çamur atmayı bırakın da önce özeleştirinizi yapın. Sayın Bahçeli 'gök kubbeyi üzerine yıkacağım' diyor. Güler misin, ağlar mısın? Sen de o mecal var mı? Önce sen yönettiğin şu kadroya hakim ol." Erdoğan, kaset olaylarının partilerin genel başkanlarıyla ilişkisinin olmaması gerektiğine ve partiyi ilgilendirmeyeceğine işaret ederek, "Ama bunlar ortaya çıktığında lidere düşen, bunları tasfiye etmektir. Siyaseti kirli yapmayacağız, temiz yapacağız" dedi. Erdoğan, gayri meşru işin özeli olmayacağını ifade etti.

 

CHP MİLLİ ŞEFİ'Nİ DEĞİŞTİRDİ

Afyonkarahisar'da düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, DYP'nin 1991 genel seçiminde, 'iki anahtar, askerliği kısaltma, çalışma süresinin 20 yıla indirilmesi, asgari ücretten vergi almama, Erciş ve Tatvan'ın il yapılması" gibi vaatlerde bulunduğunu hatırlattı. CHP tarafından seçim sürecinde ifade edilen seçim vaatlerinin, DYP'nin 1991 yılındaki vaatlerinin tıpkısı olduğunu söyleyen Erdoğan, "Bu benzerlik nereden geliyor acaba? Çünkü o zat CHP'ye akılzatlık yapıyor, akıl hocalığı yapıyor. Silivri'dekileri oraya transfer etmeye hazırlık yapıyor. CHP milli şefini artık değiştirmiş durumda. 1991'de o emekli siyasetçinin vaatlerini aynen kes, kopyala, yapıştır yapıyor" diye konuştu.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Kılıçdaroğlu, sen kendine başka hoca bul, başka akıl hocası bul. Gölgede kalma, güneşe çık. CHP ne yapıyor? Yeni milli şefleri geçmişte ne yaptıysa onu yapıyor. Biraz türban, biraz din iman, biraz KCK, bolca çete, bolca Ergenekon, sos olarak da emek siyaseti. Yahu Afyon salatasında bu kadar çeşit yok. Bu insanın midesine oturur, ülser yapar."

 

Çocuklara vize yok

Başbakan Erdoğan, Kanal 7'de gazetecilerin güncel konulara ilişkin sorularını cevapladı. Kızı Sümeyye Erdoğan'ın sık sık kendisine eşlik ettiği hatırlatılarak, "Kızınız siyasete girmeyi düşünüyor mu? Girerse siz nasıl bakarsınız?" sorusuna Erdoğan, "Kişisel olarak ilkem şu, ben bu makamda olduğum sürece, çocuklarımın parlamento veya yerel makamlar için görev almasına hiçbir zaman sıcak bakmam" cevabını verdi. Erdoğan, şu anda oğlunun siyasete yönelik muhabbeti olduğuna, ancak ticarete de muhabbeti olduğuna işaret ederek, şunları söyledi: "Zaten şu an kendisinin doktorasını bitirme dönemi. Tezini hazırlıyor. Zaten böyle bir dönemde böyle bir gayretin içerisine girmelerine gerek yok."

 

'İki şehir' brifingi

Başbakan Erdoğan, Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde "İki Şehir Projesi" ile ilgili bri-fing aldı. Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara tarafından karşılanan Erdoğan, yaklaşık 1 saat 45 dakika burada kaldı. Erdoğan'ın burada "İki Şehir Projesi" ile ilgili brifing aldığı öğrenildi. (Yeni Şafak)

iddianın değil, zulmun takipçisi olmak
 // Hüseyin A.E. oglu
Başbakanlık Makamına bir devlet kurumunca bilinçli ve kasıtlı yapılan çirkin ve hukuksuz muamele ile ilgili on dokuz sayfalık döküman ve belge gönderdim.
Ama bu makamın devlet vesayetine gücü yetmedi. Yazımın başbakanlık teftiş kuruluna sunulmasını istirham ettiğim halde, Yazımı şikayet ettiğim makama iletti. O makam da (biz istediğimizi yaparız) şeklinde bana cevap verdi. Ben bu ülkede hukukun işlerliliğine inanmıyorum. Sivil devlet kurumlarında amir vesayeti...
11 Mayıs 2011 11:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler