YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hepimizi derin üzüntüye sevketti!
Hepimizi derin üzüntüye sevketti!
16 Mart 2012 20:40
Bahçeli: 12 askerin şehit düşmesi hepimizi derin bir üzüntüye sevk etti
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 askerin şehit düşmesinin herkesi derin bir üzüntüye ve kedere sevk ettiğini söyledi.

Afganistan'da helikopter düşmesi sonucu şehit olan 12 Türk askerle ilgili mesaj yayınlayan Bahçeli, şehit olan askerlere Cenab-ı Allah'tan rahmet, acılı ailelerine, silah arkadaşlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve millete başsağlığı diledi.

Türk askerinin başına çuval geçirenlerin AK Parti tarafından Ankara'da taltif edildiği sıralarda, Afganistan'dan şehit haberlerinin gelmesinin özellikle düşündürücü ve dikkat çekici olduğunu dile getiren Bahçeli, sözkonusu ıztırap verici kazanın oluş şekli, nedenleri ve helikoptere herhangi bir saldırı olup olmadığı konularının acilen netleştirilmesi ve konuyla ilgili incelemelerin çok yönlü derinleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Bu kapsamda Afganistan'daki olayların ve gelişmelerin ortaya çıkardığı maliyetin her geçen gün arttığına dikkat çeken Bahçeli, şöyle devam etti: "Tam bir açmaza sürüklenerek kördüğüm haline gelen dost ve kardeş bu ülkenin, istikrarsızlık içinde bulunması ve henüz kalıcı bir toplumsal mutabakata ulaşamaması öncelikli kaygı konusudur. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin barış misyonuyla hareket etmesi ve dünyanın değişik yerlerinde güvenliği ve düzeni sağlama konusunda uluslararası görev üstlenmesi elbette takdire şayan bir durumdur. Türk milletinin şefkati, hoşgörüsü ve yardımseverlik duygusu bu şekilde temsil edilmekte ve tanıtılmaktadır. Ancak Afganistan'ın karanlık ortamında güvenlik görevlilerimizin kaybı, artan şiddet ve tahrik yüklü gelişmeler buradaki askeri varlığımızın tekrar gözden geçirilmesini gerekli kılmaktadır. Zira bir güvenlik görevlimizin hayatı bile hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar değerli ve vazgeçilmezdir. Afganistan'daki kanlı hadiseler, terör gruplarının etkinliği, Yüce Dinimize yönelen hakaretamiz davranışlar, sivil ve masum insanların cinayete kurban gitmesi insanlık vicdanının kabul edemeyeceği sefillikler olarak hafızalardan silinmeyecektir. Bu itibarla, yabancı memleketlerde bulunan güvenlik kuvvetlerimizin hak ve hukukunun korunması, hayatlarının riske atılmaması için AK Parti hükümeti her platformda inisiyatif almalı ve gereğini sorumluluk duygusu içinde yapmalıdır." (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler