YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hem hırsız hem de doktor!
Temizlik işçisi olarak çalıştığı Osmaniye Devlet Hastanesi'nden tıbbi malzeme çaldığı belirlenen bir kişinin, aynı zamanda kendini doktor olarak tanıtıp evinde hasta muayenesi yaptığı ortaya çıktı.
Hem hırsız hem de doktor!
14 Ekim 2009 / 16:35 Güncelleme: 14 Ekim 2009 / 16:36

Alınan bilgiye göre, D-400 kara yolu Akyar köyü yakınında uygulama yapan polis ekipleri, durumundan şüphelendikleri Mehmet B. (36) yönetimindeki 80 FR 945 plakalı otomobili durdurdu.

Otomobilde yapılan aramada, 40 adet serum bulununca gözaltına alınan zanlının ifadeleri doğrultusunda 5 ayrı yerde yapılan araştırmada, Osmaniye Devlet Hastanesi'nden çalındığı belirlenen, aralarında ameliyat için gerekli olanlar da dahil çok sayıda tıbbi malzeme ile temizlik amaçlı kullanılan eşya ele geçirildi.

Ortaokul mezunu olduğu belirtilen zanlının, Osmaniye Devlet Hastanesi'nde temizlik işçisi olarak çalıştığı ve bu hastaneden çaldığı tıbbi malzemeleri, kendisini doktor olarak tanıtıp evinde muayeneye çağırdığı bazı hastalar için kullandığı ortaya çıktı.

Devlet Hastanesi Başhekimi Musa Ezici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın kendilerine bildirilmesi üzerine şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerini olayı ortaya çıkardığı için kutladıklarını belirten Ezici, ''Böyle bir hadisenin yaşanması bizleri çok üzdü. Çaldığı ürünler arasında doktorların kullandıkları malzemeler de var. Bununla ilgili gerekli her türlü idari takibi başlattık. Bundan sonra bu tür olayların yaşanmaması için yeni tedbirler aldık'' dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler