YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hem darbe mağduru hem şehit babası
O hem 12 Eylül mağduru, hem YAŞ mağduru hem de şehit babası...İsmi Nadir Adbay...Adbay referandum ve Heron skandalı ile ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu.
Hem darbe mağduru hem şehit babası
14 Ağustos 2010 / 15:42 Güncelleme: 14 Ağustos 2010 / 16:02

Kanal A Haber Merkezi- Emine Kaya

O hem 12 mağduru, hem Yüksek Askeri Şura mağduru, hem de şehit babası... Bu özellikleri onun söyleyeceklerini çok önemli hale getiriyor. İşte 12 Eylül darbesinde ordudan ihraç edilen Nadir Adbay'ın hem referandum hem de Heron skandalıyla ilgili çarpıcı yorumları.

Türkiye bir yandan referanduma gidiyor, diğer yandan terörü ve derin bağlantılarını tartışıyor...

Yaşanan karmaşık süreçte, sözlerine kulak verilmesi gereken en önemli isimlerden biri o:
Nadir Adbay.. O hem 12 Eylül mağduru, hem Yüksek Askeri Şura kararlarıyla ordudan atılmış bir asker hem de oğlunu vatan için şehit vermiş bir baba..

Nadir Abday içinde bulunduğumuz süreci en doğru yorumlayabilecek kişilerden biri. Çünkü tümünü bizzat yaşamış. 12 Eylül darbesinin ardından ordudan atılmış ve 6 ay askeri cezaevinde yatmış. Oğlu Selim Adbay ise 2003 yılında Şırnak'ta gerçekleşen bir terör saldırısında şehit olmuş.

Adbay öncelikle Hantepe baskınının canlı olarak izlenmesine rağmen hiçbir önlem alınmayışını” Bunun adına kim ne derse bilmiyorum ben hainlik diyorum... Bunu yapanların bulunup derhal hesap vermeleri lazım" şeklinde değerlendiriyor

Adbay,  terör örgütünün içerden destek aldığını iddia ediyor ve ekliyor “Eğer işin içinde PKK ile elele olan birileri olmasa bugün PKK'nın hayatını sürdürmesi bügünkü teknolojik imkanlarla mümkün değil"

Ve darbe anayasasının değişip değişmeyeceğinin oylanacağı referandum... Şehit babası Nadir Adbay kesinlikle evet oyu vereceğini söylüyor, nedenini ise şöyle izah ediyor.” Ortada dönen tüm dolaplar ortaya çıksın.. Ve bu şehitlerin kanı yerde kalmasın diye evet vereceğim... 12 Eylül darbesinde mağdur bir asker olarak evet diyeceğim..."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler