YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hem Baykal hem Birand yalanladı
Ankara Albay Dursun Çiçek ve CHP lideri Deniz Baykal'ın görüştüğü iddiaları ile çalkalanıyor... Zaman gazetesi bu iddiya yeni bir iddia daha ekledi, Çiçek'in Baykal'la CNN TÜRK'te görüştüğünü yazdı. İddiayı hem Baykal hem Birand yalanladı...
Hem Baykal hem Birand yalanladı
01 Nisan 2010 / 14:35 Güncelleme: 01 Nisan 2010 / 15:28

Zaman gazetesi, İrticayla Mücadele Eylem Planı'nda imzası olduğu belirtilen Albay Dursun Çiçek'in yargı sürecini lehine çevirmek için yaptığı görüşmelerin internete düştüğünü belirterek, bu kayıtlara dayanarak, Çiçek'in CHP lideri Deniz Baykal'la CNN TÜRK'te görüştüğünü iddia etti.

Zaman gazetesi, söz konusu ses kayıtlarının habervaktim.com'da yayınlandığını, kayıtlarda Çiçek'in "Baykal'la CNN TÜRK'te görüştüğü"nü söylediğini yazdı.

CHP lideri Deniz Baykal, iddialarla ilgili olarak, "Böyle bir görüşme yapmadım. Ne bir televizyon kanalında, ne bir gazete binasında, ne başka bir yerde" açıklamasında bulundu.

Bunun bir karalama olduğunu söyleyen Baykal, "Gerçekdışı iddialar ortaya atmayı siyasi yöntem olarak kullanmak isteyenler düşündüğümüzden daha yaygın. Bu yöntemi uluorta kullanıyorlar. Bu iddianın benimle ilgili yönü kesinlikle gerçek değildir" dedi.

CNN TÜRK'te yayınlanan Medya Mahallesi programında Ayşenur Arslan'ın sorularını yanıtlayan CNN TÜRK Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand da, söz konusu iddianın gerçekdışı olduğunu belirtti ve Zaman gazetesinin kendisine bu iddiayı sormak için telefon bile etmediğini belirtti.

CNN TÜRK Ankara Kulisi programı yapımcılarından gazeteci Murat Yetkin de, "Birileri ya Zaman gazetesine ya da bize 1 Nisan şakası yapıyor" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler