YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Helikopter kazasını Güneş’in kasedi çözebilir
Helikopter kazasını Güneş’in kasedi çözebilir
Helikopter kazasını Güneş’in kasedi çözebilir
01 Nisan 2009 / 13:36 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşına mezar olan helikopterin düşüş nedeniyle ilgili resmi makamlardan ilk açıklama geldi.


Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düşüş nedeniyle ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün ilk bulguları şöyle:

Helikopter, 1000 ile bin 500 feette (alçaktan) uçuş yapıyor. Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi sıfıra yakın. Helikopter, sis içinden geçerken bir anda dağa çarpmış. Helikopterin kafası içeri göçerken, kanatlar dağılıyor ve motoru düşmüş. Cenazelerden bazıları çevreye savrulmuş.


***


Samanyoluhaber’e göre ise kazanın sırrını İHA Muhabiri İsmail Güneş’in helikopter havada olduğu esnada yaptığı röportajı içeren kasedin çözülebileceği iddia edildi.


117 saat sonra cesedine ulaşılan Güneş’in özel eşyalarıyla birlikte adli emanete teslim edilen kamerası ve dijital fotoğraf makinasındaki kareler incelenmeyi bekliyor. 112 Acil Servis ile yapılan konuşmanın sona ermesinin ardından yaşananlar işte bu kaset ve fotoğraf makinasında gizli.


KAZANIN SIRRINI GÜNEŞ’İN KAMERASI ÇÖZECEK


Kazadan hemen sonra 112 Acil Servis görevlisiyle yaptığı dramatik telefon konuşmasıyla hafızalara kazınan Güneş’in, ilk kez bir mitinge helikopterle giden Yazıcıoğlu ile havada bir röportaj gerçekleştirdiği, kaza anının da kayıttayken yaşandığı iddia ediliyor. Güneş’in, habercilik refleksiyle kaza sonrası yaşananları da kamerasına kaydettiği belirtiliyor. Kamuoyu, savcının incelemesinin ardından kaza mahalinde bulunan kasetteki son görüntülerin ve fotoğrafların yayınlanmasını bekliyor. Böylece kazayla ilgili birçok karanlık nokta aydınlanmış olacak. (Samanyoluhaber)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler