YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hedefteki bankaya paralel temizlik
Paralel örgütün hedef gösterdiği Ziraat Bankası'nda teftiş güvenilir ellere teslim edilecek. Bunun için sınavla 55 yeni müfettiş yardımcısı alınacak. Dolgun maaşlı müfettişler, mülakata da girecek
Hedefteki bankaya paralel temizlik
18 Mart 2014 / 07:33 Güncelleme: 18 Mart 2014 / 12:48

Paralel yapının hedef tahtasına koyduğu devletin en güçlü bankalarından Ziraat Bankası'nda teftiş için yeni elemanlar alınıyor. Ziraat Bankası'nın kilit birimi Teftiş Kurulu Başkanlığı'na 55 yeni müfettiş yardımcısı alacak. Dinleme listesinde yer alan bankalar kadrolarını yenilerken, ani hesap hareketleri başta olmak üzere riskli işlemleri takibe aldı.

Bankalar; bilgisayar, bilişim sistemleri ve yazılım mühendisi kadrolarına takviye yapıyor. Personel suistimallerine karşı teknolojik altyapısını ve bilişim kadrosunu da güçlendirme kararı alan banka yönetimi, ilk etapta 55 müfettiş yardımcısı alacak. Adaylar 30 Mart'a kadar başvuru yapabilecek, sınavlar 4 Mayıs'ta yapılacak. Bankanın iç kontrolü, risk yönetimi, strateji ve politikalarını belirlemede önemli rol üstlenen Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda görev yapacak yeni personel, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınavdan geçecek.

Şubeler de değişiyor

Yazılı sınav Anadolu Üniversitesi, sözlü sınav da banka tarafından gerçekleştirilecek. Personel alım ilanında 'devlet güvenliği' vurgusu dikkat çekerken, bilgisayar, bilişim sistemleri, matematik ve yazılım mühendisleri de başvuruda bulunabilecek. Türkiye genelinde bin 500'ü aşkın şubesi bulunan Ziraat Bankası'nın diğer birimlerinde de köklü bir değişim bekleniyor.

 

TAKVİM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler