YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hedef Selimiye Kışlası mıydı?
Hedef Selimiye Kışlası mıydı?
07 Ağustos 2008 10:03
Hedef Selimiye Kışlası mıydı?


Üsküdar'da meydana gelen patlamalarda, Karacaahmet Mezarlığı içerisinden 4 adet havan mermisinin ateşlendiği, bunlardan 3'ünün mezarlığın içerisine, diğerinin ise Üsküdar Belediyesi Ek Hizmet Binası'nın atölyeler kısmına düştüğü öğrenildi.


Mezarlıkta havan mermilerini ateşlemek için kurulan tezgahın bulunduğu, olay yerinde 4 adet havan mermisi kovanı bulunduğu belirtildi.


Bu arada, saldırganların hedefinin patlama yerine yaklaşık 500 metre uzaklıktaki 1. Ordu Komutanlığı'nın (Selimiye Kışlası) olduğu iddia edildi. Polisin olayla ilgili geniş çaplı araştırması sürüyor.


GÖRGÜ TANIKLARI: MEZARLIK KISMINDAN BOMBALAR ATILDI


Üsküdar Belediyesi'nin ek hizmet binası yakınındaki patlamaların, mezarlık kısmından atılan bombalardan kaynaklandığı ileri sürüldü.


Selimiye Atölyeler Caddesi üzerinde bulunan Üsküdar Belediyesi'nin ek hizmet binası ile Temizlik İşleri Bakım Onarım Atölyesi'nin yakınında art arda patlamalar meydana geldi.


Görgü tanıkları patlamaların, hizmet binasının hemen arkasındaki Karacaahmet Mezarlığı'ndan ağaçların arasından atılan bombaların yol açtığını öne sürdüler.


Temizlik İşleri Bakım Onarım Atölyesi'nde çalışan bir işçi, patlama sonucu şarapnel parçasının ayağına isabet etmesi sonucu hafif yaralandı. Yaralanan işçinin, ambulans ile Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığı belirtildi.


Patlama nedeniyle belediyenin ek hizmet, atölye ve Üsküdar Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) binalarının camları kırılırken, park halindeki araçlarda da maddi hasar oluştu.


TOGEM çalışanları, art arda şiddetli 3 patlama sesi duyduklarını ve korkuyla binayı terk ettiklerini anlattılar.


Bu arada, olay yerine gelen polis ve itfaiye ekiplerinin patlamaya ilişkin incelemeleri sürüyor. Güvenlik amacıyla olay yerine, 100 kadar da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis sevk edildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler