YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hedef Erbakan cenazesi...
Çete liderinin konuşmaları üzerine düğmeye basıldı...
Hedef Erbakan cenazesi...
08 Mart 2011 / 07:51 Güncelleme: 08 Mart 2011 / 07:58

Geçen hafta yaşamını yitiren Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın İstanbul'daki cenaze töreninde vurgun planlayan yankesici çetesi polis operasyonu ile yakalandı.

Çete lideri S.K'nin, arkadaşına "Ben İstanbul'a cenaze törenine gidiyorum" demesi üzerine düğmeye basıldı. 46 kişi kıskıvrak yakalandı. Mahkeme kararı ile çete lideri ve üyelerinin telefonları 6 ay boyunca dinlendi. Teknik takibe çete üyelerinin Erbakan'ın cenazesine katılacakları düşünce polis harekete geçti. İstanbul polisi Erbakan'ın cenazesinde yankesici çetesi üyelerini adım adım izledi. Polis aldığı sıkı tedbirler sonucu cenazeye katılanların ceplerini boşaltamayan çete lideri S.K. ile üyeleri elleri boş olarak Ankara'ya dönmek zorunda kaldı.

3 gruba ayrılmışlar

Kendilerini 3'er kişilik gruplar halinde "öncü", "cepci" ve "perdeci" diye sınıflandıran çetenin çok sayıda vatandaşın katıldığı AK Parti, CHP ve MHP mitinglerini mesken tuttukları ve vatandaşların cüzdan ve cep telefonlarını çaldıkları elirlendi. Polisin kendilerini takip ettiğinden habersiz olan yankesicilerin Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılan Dünya Basketbol Şampiyonası'nda da "cepcilik" yaptığı tespit edildi. Operasyon kapsamında Şeref A., Göksel G., Doğan B., Ayhan T., Serkan B. ele Ali D.'nin de aralarında bulunduğu 46 kişi emniyette sorguya alındı.

AK Parti ve CHP gözde

Poliste yankesicilik, hırsızlık, kapkaç gibi kabarık suç kaydı bulunan çete üyelerinin "dinlemeye"  düşmemek için tedbir aldıkları da ortaya çıktı. Zanlıların özellikle hırsızlık yapmaya giderken cep telefonlarını tedbir amaçlı evlerinde bıraktıkları anlaşıldı (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler