YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin Sur tuzağı deşifre oldu
HDP, paralel yapı ve dış güçler, ihanet için Sur’u seçti. Kanlı hesaba göre; Demirtaş’ın bugün yürüyüşe çağırdığı gruba keskin nişancılar ateş açacak, ardından ‘devlet katliam yaptı’ denilerek halk sokağa dökülecek.
HDP'nin Sur tuzağı deşifre oldu
02 Mart 2016 / 09:55 Güncelleme: 02 Mart 2016 / 13:37

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP, paralel yapı ve dış güçler, büyük bir kaosun fitilini ateşlemek için Diyarbakır Sur’u seçti.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sıkışan teröristleri kurtarmak için halkı bugün Sur’a yürümeye çağırdığı kalleş planın detaylarına, Akşam ulaştı.

İstihbarat birimlerinin edindiği bilgilere, Türkiye’de Gezi ve 6-8 Ekim olaylarından daha büyük bir ayaklanma çıkarmak için sembolik olarak Sur seçildi. Sivil halk buraya çekilerek büyük bir kaos planı hazırlandı.

21 MART'TI ERKENE ÇEKİLDİ

HDP koordinesindeki kaos planında görev dağılımı bile yapıldı. 21 Mart Nevruz günü Sur'da provokasyonla Türkiye genelinde halk sokağa dökülecekti. Ancak Sur'daki teröristlerin artık iyice köşeye sıkışması ve Kandil'den gelen 'Sur düşmek üzere elinizi çabuk tutun' talimatıyla Selahattin Demirtaş beklenmedik açıklamayı yaptı. Sur'da yürütülen terör operaysonlarını 'abluka' olarak niteleyen Selahattin Demirtaş, dışarıdan gelecekler ve bölge halkını bugün saat 16.00'da Sur'a yürümeye çağırdı.

İŞTE KANLI HESABIN AYRINTILARI

- PKK, keskin nişancıları Sur çevresine yerleşip sivilleri hedef alacak ve ‘devlet katliam yaptı’ yaygarası çıkartılacak.

- Diyarbakır dışından Gezi ve Carettepe’de devreye giren yaşadışı sol örgüt üyeleri Sur’a gelecek.

- Bir süredir Sur’daki terör operasyonları ‘siviller ölüyor’ algısı yürüten yabancı basının temsilcileri günler öncesinden yerini aldı.

- Olaylar dünyaya aktarılıp yine algı operasyonu yapılacak.

SNIPERLARI SUR’A GÖTÜRECEKTİ

PKK'nın Suriye uzantısı PYD denetimindeki Kobani'den sınırı geçmeye çalışan 2 kişi, Suruç'ta yakalandı. Mesut C. ve Abdurrahman P. isimli şüpheliler, sorgularında PYD tarafından Sur'a keskin nişancı olarak gönderildiklerini itiraf etti. Soruşturmayı derinleştiren güvenlik güçleri, teröristleri Sur'a götüreceği öğrenilen ‘Zagros’ kod adlı Deniz Ç.'yi kent merkezinde yakaladı. Gözaltına alınan Ç.'nin sorgusu devam ediyor.

6 MAHALLENİN YÜZDE 98'İ TEMİZLENDİ

Sur'da güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında mesafe 30 metreye düşerken, çatışmalarda yer yer devam ediyor. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, "6 mahallede sıkıntılı olan yerler yüzde 98 oranında temizlendi" dedi. Aksoy şöyle devam etti: Yaklaşık 4 bin 500 aile buradan ayrıldı. 104 aileyi otellerde misafir ediyoruz. Sur'da mağdur olan ailelere 10 milyon 769 bin lira yardım yapıldı. Amacımız, huzur ortamının yeniden tesis edilmesidir.

Haber Kaynağı:
 // Nihat
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
02 Mart 2016 15:00
İlahi Güç
 // bumerang
Sizin planınız var ise, Rabbimin de planı var. İnşaAllah tüm oyunlarınız ortaya çıkacaktır. Rabbim emniyet güçlerimizi ve askerlerimizi Hafız ismi ile hıfzı muhafaza etsin. Amin.
...
02 Mart 2016 Çarşamba 14:21
Şeytanın hilesi
 // Davud
Şeytanlar her gün yeni tuzaklar kurar ama tuzak kuranların EN HAYIRLISI ALLAH'ın hesabı da ölüm kadar yakındır......
02 Mart 2016 Çarşamba 12:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler