YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'nin 'güvenlik güçleri' çekilsin dediği bina PKK karargahı çıktı!
HDP’lilerin sözde sivil yaralıların olduğunu iddia ettiği bina PKK’nın bölgedeki ana karargahı çıktı. Yaralıların bulunduğu 23 numaralı binaya 3 yıldır PKK’lıların kimseyi yaklaştırmadığı, yabancı teröristlerin buraya giriş yaptığı ortaya çıktı.
HDP'nin 'güvenlik güçleri' çekilsin dediği bina PKK karargahı çıktı!
30 Ocak 2016 / 08:37 Güncelleme: 30 Ocak 2016 / 09:00

HDP'lilerin Cizre'de “30 yaralıyı alamıyoruz” diyerek güvenlik güçlerinin çekilmesini istediği Cudi Mahallesi Bostancı Caddesi'nde bulunan 23 numaralı bina hakkında ilginç bilgilere ulaşıldı.

Güvenlik güçlerinin yaptığı araştırmalara göre binanın kime ait olduğu bilgisine ulaşamadı. Bunun üzerine olay yerine çağrılan mahalle muhtarından bilgi istendi. Muhtarlıktan da bina ile ilgili bir bilgiye ulaşılmadı.

PKK KİMSEYİ YAKLAŞTIRMADI

Bölgedeki Jandarma Özel Harekat birlikleri daha sonra muhtardan bitişik binanın sahibine ulaştı. Bina sahibinin teröristlerin baskısından dolayı Gaziantep'e kaçtığı öğrenildi.

Yaralıların olduğu iddia edilen binaya yaklaşık 3 yıldır PKK'lıların girip çıktığı, hatta bazı zamanlarda yabancı olduğu düşünülen kişilerin geldiği istihbaratına ulaşıldı. Bu bilgiler üzerine bölge ablukaya alındı.

O BİNADAN ATEŞ AÇILDI, BİR ŞEHİT

HDP'lilerin son bir haftadır Cizre ve Ankara'dan “30 yaralıyı alamıyoruz” diyerek engellemeye çalıştığı Cudi Mahallesi'ndeki operasyon sürüyor. Yaralıların olduğu iddia edilen binadan açılan ateş sonucu dün sabah bir uzman çavuş şehit düştü. Bir uzman çavuş ve bir polis yaralandı.

Bir haftadır operasyonun devam ettiği mahallede bulunan 7 binadan zaman zaman açılan ateşlerde güvenlik güçlerinden şehit ve yaralılar olduğu bildirildi. Güvenlik güçleri, yaralıların bulunduğu iddia edilen bina da dahil 7 binanın tamamında terörist unsurlar olduğunu kaydetti.

KARANLIK BİNA

Güvenlik güçlerinin araştırılması sonucu yaralıların bulunduğu iddia edilen Bostancı Caddesi 23 numaralı binaya ilişkin ilginç bilgilere ulaşıldı. Evin kime ait olduğunun tespiti için muhtarlık kayıtları taranırken, muhtarlıkta söz konusu binaya ait bir bilgi olmadığı ortaya çıktı.

Binanın kime ait olduğuna ilişkin geniş çaplı başlatılan araştırmada, görgü tanıkları, 3 yıldır söz konusu bina ve çevresine pek kimsenin yaklaştırılmadığı, binaya bu süre zarfında karanlık tiplerin girip çıktığı, hatta bazı zamanlarda Türk yada Kürt olmayan yabancı ülke vatandaşları oldukları düşünülen kimselerin geldiği istihbaratına ulaşıldı.

HDP milletvekillerinin çağrıları üzerine binada olduğu iddia edilen yaralıları kurtarmak üzere yapılan girişimlere ve yardım çağrılarına ise sadece ateşle karşılık veriliyor.

7 BİNA TÜNELLERLE BAĞLI

Cizre'de PKK'lıların bulunduğu binanın bitişindeki bir birine bağlı olduğu ortaya çıktı.

Aynı sokakta bulunan ve güvenlik güçlerine ateş açılan 7 binada örgütün dağ kadrosundan ve Cizre bölgesi sorumlularının da aralarında bulunduğu çok sayıda terörist olduğunu değerlendiren güvenlik güçleri, 7 binanın bazılarının duvarlardan açılan deliklerle irtibatlandırıldığını, bitişik olmayanlara da tünelvari kanallar açılarak geçiş sağlandığını ifade etti.

 

YENİ ŞAFAK

çözüm yolu...!!!
 // Muhafız
Şerefsiz vatan hainlerinin bulunduğu bina yakınındaki güvenlik güçlerini çektikten sonra helikopterlerle binaların üstüne 250 kğ'lık varil bombaları kullanılarak binalar tamamen haritadan silinsin.Bugünlerde Rusya Suriye'de Türkmen dağında Türkmen soydaşlarımızı varil bombalarıyla katlederken kimsenin sesi çıkmazken TSK bu şerefsizleri imha etmek için kullandığı yöntemlere mi seslerini çıkaracaklar?,Şerefsiz vatan hainlerini temizlemek için her yol MÜBAHTIR...!!!ibreti âlem için bunları yapalı...
30 Ocak 2016 Cumartesi 14:01
 // Hsmn
Tünellerden kaçarlar hepsini gebertin ajan dolu orası onun için deşifre olmasni istemiyorlar......
30 Ocak 2016 08:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler