YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'liler öldürülen teröristlerin ailelerine iftar verdi
Iğdır'da, HDP ve DBP İl örgütleri çeşitli tarihlerde ölen PKK, HPG, YPG ailelerine iftar yemeği verdi.
HDP'liler öldürülen teröristlerin ailelerine iftar verdi
23 Haziran 2016 / 15:30 Güncelleme: 23 Haziran 2016 / 15:37

Iğdır merkeze bağlı bir lokantada gerçekleşen iftar yemeğine DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, HDP İstanbul Milletvekili aynı zamanda Meclis Başkan Vekili Pervin Buldan, Iğdır Milletvekili M.Emin Adıyaman, Iğdır Belediye eş başkanları Murat Yikit, Şaziye Önder, DBP ve HDP Iğdır il eş başkanları ve aileleri katıldı. Burada konuşma yapan Pervin Buldan, Kürtlerin yüzyıllardır tüm acılara maruz kalmasına rağmen her zaman başarılı ve kazançlı çıktığını savundu.

"ÇAĞIRDIĞINIZ İFADELERE GELMEYECEĞİZ"

Buldan, "Öncelikle Ramazan ayının ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İçerisinde bulunduğumuz süreç çok yakıcı süreçtir. Sizler her biriniz yüreğinizdeki acıları, ödediğiniz bedelleri ve döktüğünüz gözyaşlarını hepsini buraya getirdiniz. Yaşadığınız acılar ve duygular ortak. Bundan sonraki süreçte el ele vererek omuz omuza yürüyerek bu üzerimizdeki baskıyı, şiddeti ve katliam politikasını boşa çıkarmak için buna çok ihtiyacımız var. Yüzyıllardır Kürtler bu tür acılara maruz kalmasına rağmen her zaman bu süreçten başarılı ve kazançlı çıkmıştır. Evet bu gün milletvekillerimizin dokunulmazlıklarını kaldırılması ile birlikte savcılar harekete geçmişler. Telefonla arayıp ifadeye çağırıyorlar. Bugün 3 milletvekilimiz telefonla ifadeye çağırdılar. Ancak şunu başından söyledik, şimdi de söylüyoruz! Bizler sizin bu hukuksuzluğunuza karşı dik duracağız, eğik durmayacağız biat etmeyeceğiz, çağırdığınız ifadelere gelmeyeceğiz ve size ifade vermeyeceğiz" dedi.

c_3600.jpg

TUNCEL: HALKIMIZIN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN MÜCADELEYİ BÜYÜTELİM

Ardından konuşan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ise, "Barışın da savaşın da ne olduğunu en çok bu uğurda evlatlarını veren aileler biliyor" diyerek, "Buradaki aileler savaşın da barışın da ne demek olduğunu çok iyi biliyorlar. Buradaki ailelere söz verseniz barış derler. Artık savaş sona ersin derler. Çünkü buradaki aileler çocuklarını verdiler en değerli varlıklarını verdiler. Bize düşen görev ise halkımızın onurlu bir geleceği için ve halkımızın özgür bir şekilde yaşaması için mücadele etmemiz gerekir. Halkımızın kendi dili ile kimliği ile kültürü ile özgürlüğüne kavuşması için mücadeleyi büyütmek gerekir. Bunun içinde karşımızda bunu engellemek isteyenler vardır. Başta bu ülkenin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP hükümeti var. Bu sadece Kürtlere karşı değil, kadınlara ve Türkiye halklarına karşı savaş açmış durumda ama bu savaş karşısında direnenler de var. İşte AKP faşizmi karşısında direnenlere selam olsun.

c_3600.jpg

KÜRT HALKI KENDİ KADERİNİ TAYİN ETMEYE VE KAZANMAYA ÇOK YAKIN

Kürtlere karşı topyekun savaş açmış durumdadır. Bir yandan milletvekillerimizi parlamentodan atmak istiyor, bir yandan belediyelerimize el koymak istiyor. Bir yandan Kürtlerin varlığına yönelik her türlü saldırıların yanında oluyor. Rojava devrimini boğmak istiyor. DAİŞ'in El Nusranın yanında yer alıyor. Tüm Kürtleri terörist ilan ediyor. Ama biz ona diyoruz ki senin bu politikalarına karşı faşizmi yeneceğiz ve sen o sarayda tek başına oturamayacaksın. Sen varlığını korumak için onca savaşı çatışmayı göze alıyorsun. Gençlerin ölümlerinde iktidar elde etmeye çalışıyorsun. Kürt halkının kendi kaderini tayin etmek konusunda önemli bir dönemeçteyiz. Biz kazanmaya çok yakınız. Birlikte dayanışacağız, yan yana duracağız ve kazanacağız. Şimdiye kadar ne kazandıysak dayanışmayla birlikte mücadeleyle kazandık" şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından program verilen iftar yemeği ile son buldu.

c_7798_1.jpg

" 1 " rumuzu ile yazan aziz kardeşim
 // Rasim DUMAN
Senin gibi aziz, muhterem ve kıymetli kardeşlerim de benim başım gözüm üstündesiniz. Kıymetli yorumlarını tâkip ve istifâde ediyorum, lütfen aksatmayın. Karşılıklı olarak hüsnüniyetlerimiz zâten anlaşılmış durumda. Susma ve yaz ; ikimizin de, bu fitne ateşini söndürmekten başka bir gayemiz, maksadımız ve muradımız olmadığını, teveccüh gösterip te yorumlarımızı okuyan herkes biliyor inşallah, bundan hiç şüphem yok. En kalbî hürmet, muhabbet ve selamlarımı arzediyorum. Dua ile....
23 Haziran 2016 Perşembe 20:09
devir
 // can
Iste bunlari ortsdan yok etmedikce tamamen süpürmedikce oralardan ,
Terröristler devam türiyecek,
Gözünü seveyim 90 li yillar...
23 Haziran 2016 20:00
1
 // 1
Rasim bey sizin gibilere kardes gozuyle bakılır zaten.Sizin söylediklerinizi onlarda soyleyebilseler. Ama olayların akışı yaşananların sırası bana ilginç geliyor bu genelinde yaşandığı içinde genelleme yapılıyor.madem ki düşüncelerim fitne doğuruyor bazı arkadaşların da benim düşüncelerim zorlarına gidiyorsa ben susuyorum Allah için .Ama inşallah Allah için birbirimize düşmeyiz inşallah Allah yolunda beraber oluruz.Bu hainlerle olmayız bu hainlerin oyununa alet olmayız inşallah. .....
23 Haziran 2016 18:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler