YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekillerin o çadırda bulunması Batı'nın bir talimatıdır
Cemal Toptancı HDP'li vekillerin taziye çadırında bulunmasına ilişkin "Halk tarafından seçilmiş bir kadın milletvekilinin o çadırda bulunmasının hiçbir anlamı yoktur'' dedi.
HDP'li vekillerin o çadırda bulunması Batı'nın bir talimatıdır
24 Şubat 2016 / 18:24 Güncelleme: 25 Şubat 2016 / 16:00

Kanal A'da yayınlanan İşte Haber programına konuk olan Sur eski Belediye Başkanı Cemal Toptancı Ankara'daki hain saldırının ardından HDP'li vekillerin taziye çadırına gitmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

İşte Cemal Toptancı'nın açıklamasından satırbaşları:

''KÜRT HALKI DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK BİR TAVIR SERGİLEMİŞTİR''

Kürt halkının terör eylemlerine destek vermediğini belirten Toptancı, "Bugün Kürt halkı dünyaya örnek olacak bir tavır sergilemiş ve şer ekibini sessiz ve desteksiz duruşuyla hüsrana uğratmıştır. Devletin bu duruşu iyi analiz etmesi gerekmektedir. Kürt halkının bu çatışma süreci içerisinde en fazla yanılgıya uğrattığı yer Brüksel, Washington, Moskova, Berlin, Roma, Londra, Tahran ve Şam'dır. Kürt halkı bu isyanın mumunu söndürmüştür. Kürtler teröre prim vermemişlerdir, terörü alkışlamamış ve sahiplenmemişlerdir. 

''ANKARA'DAKİ HAİN SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN TERÖRİST, KÜRT KABUL EDİLEMEZ''

Toptancı Ankara'da geçtiğimiz günlerde 28 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine sebep olan patlamayı gerçekleştiren bombacıya ilişkin "Ölüm Allah'ın emridir ancak utanç duyacağımız ölümlerde vardır. Ankara'daki hain saldırı suçunu işlemiş bir insanı tarih asla Kürt evladı olarak kabul etmeyecektir" dedi. 

"HDP'Lİ VEKİLİN O ÇADIRDA BULUNMASI BATININ BİR TALİMATIDIR"

Toptancı, HDP'li vekilin de taziye çadırında bulunmasının batılı emperyal ülkelerin yönlendirmesinden kaynaklandığını ve onlara verilen bir mesaj olduğunu belirterek, "Halk tarafından seçilmiş bir kadın milletvekilinin o çadırda bulunmasının hiçbir anlamı yoktur. Bu davranış batı emperyal ülkelere verilen bir mesajdır. Onların talimatıyla gerçekleşmiştir'' değerlendirmelerinde bulundu. 

"ONLARIN CAMİLERLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR, KATİLLER HİÇBİR YERDE KUTSANMAZ"

Toptancı, "Bu taziyeyi camilerde gerçekleştirmelerinin sebebi islam diniyle alay etmektir. İnsanlarımızın karaktarlerini, duruşlarını, ne kadar müslüman olduklarını görmek için bu görüntüleri veriyorlar. Onların camilerle hiçbir ilgisi yoktur. Sen 28 vatandaşın hayatını kaybetmesine  sebebiyet ver ailerini kimsesiz bırak, sonra da camide taziye düzenle. Hangi ayet ona şefaat eder. Dualarımızı bıraksınlar. Katillerin kutsandığı hiçbir yerde görülmemiştir. Tüm Kürtlerin de bunu protesto etmesi lazım. Biz müslümanlar bunu reddediyoruz, kabullenmiyoruz" şeklinde konuştu.

"CHP'NİN YAPTIĞI AHLAKSIZ, TERBİYESİZ VE SORUMSUZ BİR SİYASETTİR"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP'li vekilin taziye çadırına gitmesini kınayan söylemlerine ilişkin, CHP'li vekillerden bazılarının daha önce PKK teröristlerinin cenazesine katılmasını hatırlatarak "Bu ahlaksız bir siyasettir, terbiyesiz ve sorumsuz bir siyasettir. Diyarbakır, Mardin ve Van'da PKK teröristinin cenazesinde önce boy gösterisinde bulunup sonra Ankara'da bu söylemlerde bulun, ayıptır" dedi. 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler