YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekillere tepki: Kandil'e 'yeter' deyin
Başbakan Davutoğlu, İçişleri Bakanlığı'na gelen HDP'li milletvekillerine çağrıda bulunarak, "Tamam Bakanlığımıza geldiniz, her türlü açıklamada bulunuldu. Ama bir kere de dönüp Kandil'e doğru 'Yeter artık' demeyi başarabilin" ifadelerini paylaştı.
HDP'li vekillere tepki: Kandil'e 'yeter' deyin
28 Ocak 2016 / 21:46 Güncelleme: 28 Ocak 2016 / 22:40

Başbakan Davutoğlu, Ankara'dan Cidde'ye hareketi öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklaması şöyle:

"Türkiye'nin Suudi Arabistan'la birlikte atacağı ekonomik adımları görüşeceğiz.

Türkiye bir demokratik hukuk devletidir. Terörle mücadele eden bazı ülkeler demokratik hukuk çerçevesine uymuyor. Bizim gibi terörle bu çapta yüzleşmek zorunda kalan ikinci bir ülke yoktur. Türkiye, terörle mücadelede kararlıdır. Kimse terörle mücadelede Türkiye'nin hukuk dışına çıktığını iddia edemez. Nerede bir yaralı varsa ulaşılması için çaba sarf edilecek. Ama teröristler ambulanslara ateş açınca, olay yerine geçiş zorlaşıyor.

Teröristler Cizre'de sıkıştı

Cizre'de bir hanımefendi AİHM'ye başvurarak, hamile olduğunu ve sağlık hizmeti alamadığını bildirdi. Fakat yalan olduğu ortaya çıktı. Tutanaklarda böyle bir durumun yaşanmadığı, kendi isteğiyle hastaneden eve gittiği ortaya çıktı.Cizre'de operasyon tamamlanmak üzere. Teröristler orada sıkışmış durumda.

İçişleri Bakanlığımıza gelip bekleyen milletvekillerine çağrıda bulunuyorum, tamam Bakanlığımıza geldiniz, her türlü açıklamada bulunuldu. Ama bir kere de dönüp Kandil'e doğru 'Yeter artık' demeyi başarabilin. Bir kere de dönüp, Meclis'te oradan bir başka milletvekilinin görüntülerini vererek şov yapmak yerine, orada ızdırap çeken halkın yanında durun. 'Biz burada demokratik bir ülkenin meclisinde konuşurken, sizler orada barikat kurup, çukurlar kazıp, Cizre Devlet Hastanesi'ne bir günde 20 roket atıp, oradaki sağlık çalışanları ve hastaların hayatını tehlikeye atamazsınız' diye bir çağrıda bulunun. Biz gereğini yapacağız. Sağlık hizmeti anlamında da terörle mücadele anlamında da gereğini yapacağız.

Buna belediyecilik denmez

Bazı belediyeler, halka hizmet götürmek yerine personel harcamalarına yoğunlaştı ve militan yuvalarına döndü. Buna belediyecilik denmez. Buna yargı kararını verecek. İş makinelerini terör faaliyetleri için kullandılar. 'Belediye' demek istemiyorum.

Suriye muhalefetinin yaptığı talepler haklı taleplerdir. Madaya gibi yerlere yardım istiyorlar, tek bir muhalefet olmasını istiyorlar. BM tarafından bu taleplerin karşılanmasının takipçisi olacağız. İnsani yardım Suriye'de herkese ulaşsın, Türkiye olarak katkı vermeye hazırız. 5 Şubat'ta Mardin'e gitmeyi düşünüyorum."

memleket
 // adamın dibi
bence hdp li vekilleri sorguya çekip kandil yönetiminin yeri öğrenilip imha edilmeli ve pkk bitirilmeli.ve öyle bir ders verilmeliki teröriste bu ülkeye hiçkimsenin düşmanlık etmeye cesareti bile olmamalı dır.....
29 Ocak 2016 Cuma 08:46
aymazlık
 // selami özde
sayın başbakanımızın dediğini muhtemelen kulak ardı yapacaklar,ama inanın önünüzde çok uzun yıllar kapalı duvarlar arasında geçirmeniz konusunda adım adım ilerliyorsunuz...
29 Ocak 2016 Cuma 00:08
çetin
 // hakkı
kimlere yalvarıyoruz...
28 Ocak 2016 Perşembe 23:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler