YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekiller Diyarakır'da linç edilecekti
​Diyarbakır Belediyesi'ne ait zabıta aracıyla anons yapan HDP'li vekiller halkın sert tepkisiyle karşılaştı.
HDP'li vekiller Diyarakır'da linç edilecekti
04 Şubat 2016 / 17:20 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 17:27

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 9 mahalleyi kapsayan sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ve HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, zabıta aracı içeresinden, evlerini terk eden halka 'mahallene sahip çık', 'ilçeyi terk etmeyin' anonsları yapınca büyük tepkiyle karşılaştılar.

"ÖZ YÖNETİMİNİZ BU MUYDU?"

Ev ve mahallelerine sahip çıkma anonsları yapan HDP milletvekilleri halkın; "Öz yönetiminiz bu muydu", "Al kendi pisliklerini git buradan" tepkileriyle neye uğradıklarını şaşırdılar.

rs0.jpg

"RİCA EDİYORUM EVİNİZİ TERK ETMEYİN"

HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, yasağın kalkmasıyla beraber zabıta aracı içerisinde ilçede halka anons yaptı. 

Halktan evlerini terk etmemelerini isteyen Aydoğan, "Evinizi terk etmeyin. Başka mahallelere göç etmeyin. Milletvekili olarak sizden rica ediyorum. Lütfen evlerimizi terk etmeyelim. Diyarbakır valiliğinin bize verdiği bilgiye göre bir daha yasak konulmayacak. Lütfen herkes evlerine dönsün. Bulunduğu evleri, mahalleleri, sokakları terk edenler, bunu durdurmalı. Elektrik ve sular verilecektir" çağrılarında bulundu.

HDP milletvekillerinin yanlarında olan kişilerden birisinin "Vekilim, 'Eski Hal'in orasında Sur girişini tutalım ki kimse taşınmasın" teklifi ise dikkatlerden kaçmadı.

rs1-601.jpg

"SOKAKTA MI YATALIM"

HDP'li Milletvekili Aydoğan, kamyonet ile taşındığı esnada bir aileye "Nereye gideceksiniz, gidecek yeriniz var mı? Eviniz burası, mahalleniz burası, mahallenize sahip çıkın" sözleri üzerine vatandaşlar, "Ev mi kaldı. Nereye gideceğiz, sokakta mı yatalım?" diye tepki gösterdi.

rs2-200.jpg

"ARTIK SİZE GÜVENMİYORUZ"

Yasağın kaldırılmasıyla ilçeye akın eden halk, can ve malının derdine düşerken HDP Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp halktan ilçeyi terk etmemelerini istedi. 

Yiğiltalp'a tepki gösteren bir vatandaş, "Hakkımızı devlet mi verecek yoksa parti mi verecek? Silahlı taraflar, bize güvence versin. Biz halkız. Artık size güvenmiyoruz. Bu muydu özyönetiminiz? Hani nerede devrimciliğiniz? Sizler saraylarda, villalarda oturuyorsunuz. Çocuklarınızı Avrupa'da okutuyorsunuz. Halkın bütün zenginliğini kullanıyorsunuz. Sonra da bize bu mayın tarlasına gitmemizi istiyorsunuz."

 

 

İLKE HABER AJANSI

kardeslik
 // kürt
Ben kürdüm Bunlar vatan Haini Bunlarin Allah bellasini versin onlara inat ne mutlu kürt Türk kardesligine bas koymusum türkiyemin yoluna Mav...
05 Şubat 2016 03:14
 // vatansever
uyan kürt kardeşim artik boz bunlarin oyununu bu ülke hepimize yeter Allah aşkına...
04 Şubat 2016 22:10
 // Kenan kömür
Helal olsun...
04 Şubat 2016 21:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler