YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekiller Demirtaş'ı böyle yalanladı
Selahattin Demirtaş, HDP ile PKK'’nın ortaklığı olmadığını ve ajandaların farklı olduğunu iddia etti. Ancak HDP’'li vekillerin bugüne kadarki eylem ve söylemleriyle teröristlere verdiği destek barış maskesi takan Demirtaş’'ı yalanlıyor.
HDP'li vekiller Demirtaş'ı böyle yalanladı
30 Eylül 2015 / 10:58 Güncelleme: 30 Eylül 2015 / 11:14

Selahattin Demirtaş Almanya Süddeutsche Zeitung Gazetesi'ne verdiği röportajda, "HDP'nin PKK ile bir ortaklığı yok, HDP Türk anayasası çerçevesinde hareket eden bir parti. Ne HDP'yi desteklemek ne de ona zarar vermek PKK'nın hedefi değil" ifadesini kullandı. Ancak gerçekler Demirtaş yalanlıyor. 

TERÖRİSTİN ÖNÜNDE EĞİLDİ

HDP Milletvekili İbrahim Ayhan, Tunceli'de öldürülen PKK elebaşı Baran Dersim için, “Önünde saygıyla eğiliyoruz” yazdı. 

rs1-457.jpg

ÖRGÜTÜN SİLAH KURYESİ OLDU

HDP'li vekil Faysal Sarıyıldız, otomobiliyle PKK'nın silahlarını taşırken yakalandı.   

rs2-133.jpg

KORUCULARI TEHDİT ETTİLER

HDP Milletvekili Burcu Çelik Özkan,  "Defolup gideceksiniz. Bize uzattığınız o keleşi size çevirmesini çok iyi biliyoruz” dedi.

rs3-059.jpg

SIRTIMIZI PYD'YE DAYADIK

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Biz sırtımızı Rojava'ya, Kobani'ye, IŞİD vahşetine karşı direnen halklara, insanlık mücadelesi yürüten YPG-YPJ'ye ve PYD'ye dayıyoruz. Bunu söylemekte hiçbir sakınca görmüyoruz" dedi. 

rs4-019.jpg

Tabutlara omuz verdiler

HDP'li Milletvekili Tuba Hezer  ve beraberindeki HDP'liler, PKK'lı terörist Sıdıka Yıldız'ın cenaze törenine katılarak tabutuna omuz verdi. Terörist Ali Baybariz'in cenazesine ise HDP Şanlıurfa Milletvekili Ziya Çalışkan da katıldı. 

rs5-004.jpg

PKK ile PYD ortak çalışıyor 

ABD'nin 'terör örgütü değil' dediği PYD'nin silahlı kollarının başında Kandil'in atadığı PKK'lı üst düzey yöneticilerin olduğu Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunulan raporlarla ortaya çıktı. İstihbarat birimleri, biri kadın üç üst düzey PKK'lının, PYD içinde faaliyet gösterdiğini tespit etti. 

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler