YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li vekilden PKK'ya sert çıkış!
HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, PKK'nın dağa götürdüğü iddia edilen ve reşit olmayan çocukların ailelerine gönderilmesini istedi.
HDP'li vekilden PKK'ya sert çıkış!
26 Mayıs 2014 / 16:57 Güncelleme: 26 Mayıs 2014 / 17:04

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, PKK'nın dağa götürdüğü iddia edilen ve reşit olmayan çocukların ailelerine gönderilmesini isteyerek, "Reşit olmayan ve eğer iddia edildiği gibi 15- 16- 17 yaşlarındaki gençler şu veya bu şekilde dağa gitmişlerse, PKK'ya düşen bunları ailelerine iade etmektir. Veya bu şekilde gelenlerin önünü kesmektir" dedi.

Diyarbakır'da, çocuklarının 23 Nisan'da Lice ilçesinde düzenlenen bir piknikte kandırılarak dağa götürüldüğünü iddia eden ailelerin oturma eylemi sürerken, HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, reşitliğin kanunen sınırları olduğunu, reşit olan insanların yaptıklarının kendilerini bağladığını ifade ederek, şöyle dedi:

"Doğru veya yanlış. Şunu söylüyorum; Genç erkek veya kız, kendi iradesi ile dağa mı gider, bağa mı gider, gezmeye mi gider bu kendi bileceği iştir. Bu doğru mudur, yanlış mıdır bu da ayrı bir tartışma konusudur. Ama, reşit olmayan ve eğer iddia edildiği gibi 15- 16- 17 yaşlarındaki gençler şu veya bu şekilde dağa gitmişlerse, PKK'ya düşen bunları ailelerine iade etmektir. Veya bu şekilde gelenlerin önünü kesmektir."

'Süreç şeffaf ilerlemiyor'

Çözüm sürecinin gidişatı ile ilgili de konuşan Tan, 'açılım' denilen hadisenin başından beri planlı, programlı, kamuoyunun bilgisi dahilinde cereyan etmediğini, başından beri kamuoyunun bilgilendirileceği, şeffaf açık ve belli bir güzergah üzerinde ilerlemediğini söyledi. Tan, günü kurtarmaya dayalı, kapalı kapılar arkasındaki konuşmalarla sürecin ilerlediğini ifade ederek "Bunun böyle gitmeyeceğini gördüğümden beri ben süreçten tasfiye edildim Başbakan tarafından. İtiraz ettiğim için tasfiye edildim" dedi.

 

260520141629063292673_2.jpg

STAR

18:55
 // MUHAFIZ
Güvenlik güçleri operasyon yapınca,karakol yapınca BDP ve HDP li VEKİLLER halkı isyana teşvik edercesine bunların engellenmesini istiyorda,neden REŞİT OLMAYAN ÇOCUKLAR terör örgütü pkk tarafından kaçırılınca bunların kaçırılma olaylarının olmaması için ve kaçırılan çocukların iade edilmesi için elinden geleni yapmıyorlar???pkk terör örgütündeki cinsel sapıkların isteklerini bu vekiller karşılasın çok istiyorlarsa...?...
26 Mayıs 2014 18:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler