YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDPli vekil TBMM'ye roketatarla geldi
HDPli vekil TBMM'ye roketatarla geldi
17 Aralık 2015 20:15
HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan Meclis kürsüsünü cephaneliğe çevirdi. Kandil'in ağzıyla konuşan HDP'li vekil hendek kazıp, güvenlik güçlerine pusu kuran teröristleri savundu ve devleti suçladı.

Güvenlik güçlerinin Doğu ve Güneydoğu'daki operasyonlarını ve ilan edilen sokağa çıkma yasaklarını eleştiren HDP grubundan bir milletvekili söz istedi.

ROKETATAR PARÇASIYLA KÜRSÜYE ÇIKTI

Kürsüye çıkan HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, eline aldığı roketatar, bazuka ve mühimmat parçalarını AK Partili vekillere göstererek konuşmasını gerçekleştirdi.

"BUNLARI SOKAKLARDAN TOPLADIK"

"Bunları sokaklardan, evlerden, camilerden topladık. İyi bakın, bunlar sürekli milletvekillerine, bize sıkılan biber gazlarının fişekleri. Dolu olsa size sıkacaktım, ama bize sıktıkları için boş. MKE yapımı mermi kovanları. Ama bize sıkılan mermilerde MKE yazmıyor. Kayıt dışı kurşunlar bunlar. Bu kirli savaş bir an önce bitsin. 80 milyonu temsil eden 550 akıl bu sorunu çözmeye yeter"

"ACABA GİZLİ BİR FANTEZİSİ Mİ VAR"

Bunun üzerine söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, terör örgütü PKK'dan ele geçirilen patlayıcıların 10 tonu bulduğunu belirterek, "Aynı malzemelerle bütünüyle farklı bir senaryo anlatmak mümkün. 'İçinde gaz olsa sıkardım' dedi. Acaba gizli fantezisi mi diye düşünüyorum" dedi.
"ADETA PKK DİLİYLE KONUŞTU"
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da Aslan için "Adeta PKK diliyle konuştu" diyerek hükümetin yanıt vermemesini eleştirdi.

 // Trb
Hdp nin türkiye topraklarından yedikleri içtikleri haram olsun...
17 Aralık 2015 21:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler