YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li iki belediyeye polis baskını!
HDP'li iki belediyeye polis baskını!
06 Ocak 2015 07:20
Batman'da örgüt propagandası yapmak ve suçluyu övmek iddiasıyla gözaltına alınan 9 kişi serbest bırakıldı.

Batman'da örgüt propagandası yapmak ve suçluyu övmek iddiasıyla aralarında 4 belediye meclis üyesinin de bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Mardin'in Kızıltepe ilçesi Belediye Eş Başkanları İsmail Ası ile Leyla Salman da, Abdullah Öcalan'ın özgür kalması için başlatılan kampanyaya imza attıkları gerekçesiyle gözaltına alındı.

Serbest bırakıldılar

Emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılan 9 kişi, Batman Bölge Devlet Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Burada serbest bırakılanlar adına açıklama yapan Gülistan Akel, akşam saatlerinde belediye meclis üyeleri ve çalışanlarıyla imza kampanyasına destek verenlerle Kültür Mahallesi'nde çalışma yürüttükleri sırada polis tarafından ifadeye çağrıldıklarını söyledi.

"Savaş ortamına hizmet edecektir!"

Daha sonra emniyete götürüldüklerini belirten Akel, "Bunun üzerine emniyete götürüldük ve bir gözaltı sürecine tabi tutulduk. Batman'da uygulanan bu tür politikalar 40 yıldır devam eden savaş ortamına hizmetedecektir. Batman'da geçen hafta HDP ve DBP'İl eş başkan arkadaşlarımız bu şekilde gözaltına alınmıştı" dedi.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler