YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li belediyelere büyük şok! Ellerinden alındı
Terör örgütünün yollara mayın, el yapımı patlayıcı yerleştirerek gerçekleştirdiği saldırıların önüne geçmek için yol yapım işi belediyelerden alındı.
HDP'li belediyelere büyük şok! Ellerinden alındı
11 Haziran 2016 / 10:32 Güncelleme: 11 Haziran 2016 / 10:33

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme yeni bakanı Ahmet Arslan operasyon yapılan 7 ilçe merkezi ve Şırnak'taki tüm yolların Karayolları Genel Müdürlüğü'nce asfaltlanacağını açıkladı.

Bakan Arslan, Milliyet yazarı Serpil Çevikcan'a önemli açıklamalarda bulundu.

Arslan, operasyon yapılan 7 ilçede ve Şırnak kent merkezinde artık yolların Karayolları Genel Müdürlüğü'nce yapılacağını, 7 ilçedeki ihale süreçlerinin de tamamlandığını anlattı. Valiliklerin talebi doğrultusunda uygulamanın bütün bölgeye yayılabileceğinin de altını çizdi. Arslan'ın açıklamaları özetle şöyle:

Belediyenin yaptığı yollar sıkıntılı

(Güneydoğu'da karayollarının durumu, yol altına mayın döşenmesi ve yaşanan tahribatlar konusunda) Şimdi Güneydoğu'da yollarla ilgili bir sıkıntı yok. Ancak operasyon yapılan ilçelerde, çukur kazılan yerlerdeki yolların sıcak asfalt yapılmasıyla ilgili toplam 7 ilçede ihaleler yapıldı, işe başlandı. Sadece Şırnak'la ilgili ihale hazırlığı devam ediyor. 

Güneydoğu'da belediyelerin yaptığı yollarda sıkıntılar yaşıyoruz. Özellikle o yolların hepsini şehir içi de dahil, Karayolları Genel Müdürlüğü marifetiyle ihalelerini yaptık, sıcak asfaltlarını biz yapacağız. Dolayısıyla bizim arkadaşlarımız işin başında olacak. Toplam 220 kilometre.

 // Selim
HDP li belediyelerin tüm yetkileri ellerinden alinmali.terore destek veren belediye çalışanları derhal tesbit edilip adalete teslim edilmelidir.hukumet bu konuda neden pasif duruyor.belediyeleronde dokunulmazlığı yok herhalde.neri bekliyorsunuz ey hükümet yetkilileri....
11 Haziran 2016 17:01
yolları değil
 // muammer bekaroğlu
ne yolu sayın bakan tüm belediyeler kayyum eliyle seçime kadar ellerinden alınmalı...
11 Haziran 2016 Cumartesi 14:51
 // Oktay
Hdpli nekadar belediye varsa hepsine el konulmalı devletten maaş alacaksın ondan sonra ihanet edeceksiniz .Hepsini kapının önüne koyacaksın....
11 Haziran 2016 14:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler