YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li başkan PKK hâkimi çıktı
HDP'li başkan PKK hâkimi çıktı
16 Ekim 2015 10:55
Erzurum'da HDP'li Hınıs Belediye Başkanı Hasan Basri Fırat, "PKK adına sözde Adalet Komisyonu kurduğu ve bir vatandaşı yargılayarak cezalandırdığı" iddiasıyla tutuklandı. Fırat dışında 4 kişi de aynı soruşturma kapsamında tutuklandı.

Terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik dünkü operasyonlarda Gaziantep'te gözaltına alınan 19 kişiden 11'i tutuklandı.

Erzurum'da ise HDP'li Hınıs Belediye Başkanı Hasan Basri Fırat, "Bölücü terör örgütü PKK adına sözde Adalet Komisyonu kurduğu ve bir vatandaşı yargılayarak cezalandırdığı" iddiasıyla tutuklandı. Fırat dışında 4 kişi de aynı soruşturma kapsamında tutuklandı.

Fırat'ın örgüt adına yargılama yaptığı, vatandaşa para cezası verdiği, vatandaşı ilçeden sürgün ettiği ve sözde mahkemede verilen kararlara imza attığı iddia ediliyor.

Diğer taraftan TSK, Diyarbakır'daki arazi aramasında, 10 Ekim'deki hava harekatında etkisiz hale getirilen 8 PKK'lı teröristin cesedinin bulunduğunu duyurdu.

Bitlis'in Hizan ilçesinde ise HDP ve DBP'ye ait parti flamalarının konulduğu depoda, çok sayıda el yapımı patlayıcı ele geçirildi. Bu arada Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerindeki 22 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler