YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'li 6 milletvekili ifadeye çağrıldı
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır milletvekilleri Altan Tan, Yiğitalp ve Taşçıer, Ağrı Milletvekili Leyla Zana ile Adana Milletvekili Beştaş'ın haklarında yürütülen soruşturma kapsamında ifadeye çağırdı.
HDP'li 6 milletvekili ifadeye çağrıldı
07 Ekim 2016 / 15:04 Güncelleme: 07 Ekim 2016 / 20:30

Milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin anayasada değişiklik yapılmasını öngören kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından milletvekillerinin dosyalarının incelenmesi sürüyor. 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Diyarbakır milletvekilleri Altan Tan, Yiğitalp ve Taşçıer, Ağrı Milletvekili Leyla Zana ile Adana Milletvekili Beştaş'ın haklarında yürütülen soruşturma kapsamında, "silahlı terör örgütüne üye olmak", Diyarbakır Milletvekili Erdoğmuş hakkında da "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan ifadelerinin alınması için davetiye çıkardı.

Başsavcılıkça HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında da, yürütülen soruşturma kapsamında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan ifadesi alınmak üzere davetiye çıkarılmıştı.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler