YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den seçim sonrası ilk açıklama
HDP İstanbul Milletvekili ve Ankara milletvekili adayı Önder, "Bu sonuç, bu ülkede barışa, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye hizmet etsin diyorum. Bütün yurttaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
HDP'den seçim sonrası ilk açıklama
07 Haziran 2015 / 20:17 Güncelleme: 07 Haziran 2015 / 23:12

HDP İstanbul Milletvekili ve Ankara milletvekili adayı Sırrı Süreyya Önder, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, esas açıklamanın eş genel başkanlarca yapılacağını belirtti.

Şu anda 80 milletvekili ile Meclis’e girmenin eşiğinde bulunduklarını dile getiren Önder, "Bu sonuçlar, hoyratlığa karşı demokrasinin, zulme karşı özgürlüğün, şımarıklığa karşı tevazunun, savaşa karşı barışın zaferidir. Bütün Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

HDP olarak kesinlikle bir kutlama yapmayacaklarına işaret eden Önder, şunları kaydetti:

"Büyük bir tevazu ve ölçülü bir sevinçle provoke etmek isteyenlerin eline mazeret vermememiz gerekiyor. Bu bütün seçmenlerimizden ve yurttaşlarımızdan en önemli ricamızdır. Bir diğer ricamız il, ilçe seçim kurullarını son sonuç açıklanana kadar hiçbir görevlimizin terk etmemesi gerçeğidir. Tekrar bu sonuç, bu ülkede barışa, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye hizmet etsin diyorum. Bütün yurttaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bizim aldığımız oyda bize emanet edilen oylar olduğu gerçeğini çok iyi biliyoruz ve hiç aklımızdan çıkartmayacağız. Emanet oy veren bütün yurttaşlarımıza bunun teminatını veriyoruz.”

Parti genel merkezinde kutlama yok

Parti yetkilileri, HDP'nin genel merkezi önünde toplanmaya başlayan gruplara, kesinlikle kutlama yapılmayacağı yönünde uyarıda bulundu.  

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ, seçim sonuçlarını İstanbul'da takip ediyor. Parti genel merkezinde ise bazı eş genel başkan yardımcıları ile MYK üyeleri bulunuyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler