YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP'den flaş bayrak açıklaması
HDP'den flaş bayrak açıklaması
10 Haziran 2014 07:00
HDP Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel, bayrak konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Tuncel Hassas dönemlerde bayrak konusu gündeme geliyor, bu tür şeyleri tasvip etmiyoruz, dedi.

Sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için herkesin sağduyulu olması gerektiğini söyleyen Tuncel, şunları kaydetti: "Hassas dönemlerde bayrak konusu gündeme geliyor. Hem HDP hem BDP olarak bu konudaki yaklaşımız biliniyor. Bu tür şeyleri tasvip etmiyoruz. Bunun üzerinden bir linç kampanyasının yürütülmesini de doğru bulmuyoruz.
 
Sonuçta hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu hassas sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için herkesin sağduyulu olması gerekir. Bu bayrak olayını 96'da ve başka dönemelerde yaşadık. Biz bu olayı tasvip etmiyoruz.
 
Anlaşılan bir çocuk yapmış. Bizim bugüne kadar halkın değerlerine karşı olumsuz bir yaklaşımımız olmadı. Aynı yaklaşımı bugün kendimiz için de bekliyoruz. Hiçbir halkın rengi, kendisinin sembolleri saygısızlık yapmak kimsenin kabul edebileceği bir şey değildir.
 
Bunun çok büyütülerek, bir şeymiş gibi Türkiye gündemine dönüştürmek doğru değil. Bizi kaygılandırıyor. Bu süreçte olmaması gereken bir şey ama bir çocuğun gerçekleştiridiği bu olayı bir bütün bir halka mal etmek doğru değildir."

İMANSIZLAR
 // metin2735
O ÇOCUĞU ORAYA ÇIKARTAN KİM ASLINDA YANLIŞ YAPTILAR O BAYRAĞI İNDİRENDE İNDİRELECEKTİ.BAKIN O ZAMAN BAYRAKSIZ NASIL İNDİRLİYORDI SİZİ BAYRAKSIZLAR.SİZİN İSTEDİĞİNİZ BARIŞ DEGİL BARIŞ GELİRSE SİZİN BESLENECEK BİR DALINIZ KALMAYACAK.PKK VE PKK YANDAŞLARI SİZİ....
10 Haziran 2014 Salı 09:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler