YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP Star'ı böyle hedef göstermiş
HDP Star'ı böyle hedef göstermiş
22 Ağustos 2015 03:29
Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak’a yönelik saldırının arka planı araştırılıyor. Pensilvanya, Doğan ve HDP medyasının hedefinde olan Star Medya Grubu’nun son dönemde HDP’ye yakın Özgür Gündem tarafından açık bir şekilde hedefe konulduğu ortaya çıktı.

Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak'a yönelik saldırının arka planı araştırılıyor. Pensilvanya, Doğan ve HDP medyasının hedefinde olan Star Medya Grubu'nun son dönemde HDP'ye yakın Özgür Gündem tarafından açık bir şekilde hedefe konulduğu ortaya çıktı. Suruç'ta Daeş tarafından gerçekleştirilen alçak saldırıyı bahane ederek çatışmazlık sürecinin bozan PKK'nın açık bir şekilde özgür medyaya ve Star'a saldırdığı ortaya çıktı.

DAEŞ saldırıları ile Sabah ve Star gazetesinin yayınları arasında bir ilişki kurmaya çalışan HDP'ye yakın Özgür Gündem gazetesi üst üste Star'ı hedef gösteren yayınlar yapıyor. Bu yayınlardan sonra önce Star Gazetesi'ne bombalı saldırı girişiminde bulunuyor. Bu saldırı girişiminden yaklaşık bir ay sonra Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak evinden çıktığı sırada çarpraz ateşe tutuluyor. Aracına 21 kurşun isabet eden Murat Sancak, bu saldırıdan yara almadan kurtuluyor.

DEMİRTAŞ HALA KINAMADI

Bu saldırıdan sonra HDP yöneticilerinden ve HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'tan hala bir açıklama gelmemiş olması da dikkatlerden kaçmıyor.

 

AKŞAM

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler