YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP Genel Merkezi’nde PKK eğitimleri verildi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca PKK/KCK terör örgütünün Ankara’daki yapılanmasına yönelik iddianame hazırlandı.
HDP Genel Merkezi’nde PKK eğitimleri verildi
11 Şubat 2016 / 08:07 Güncelleme: 11 Şubat 2016 / 08:12

Silahlı terör örgütüne üye olma suçlamaları yöneltilen 7 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, S. K ve  PKK/KCK’nın Ankara Sorumlusu E.Ö ve M.Z.G’nin eylem yapacaklarını, bunun için Mamak Tuzluçayır civarında oturan  gençleri zorla evlerinden aldıklarını ve eylemlere katılmayanların evlerini yaktıkları şeklinde ihbar edildiği belirtildi.

SÖZDE SAZ KURSU

İddianamede örgütün Ankara’da faaliyetlerini yürütebilmek için Arin Mirxan Gençlik Kültür Merkezini kurdukları, bu merkezde terör örgütünün kırsal alanına eleman temin edilmesine yönelik yürütülen propaganda faaliyetlerinin kullandığı belirtildi. Şüphelilerin telefon konuşmalarında ise örgütün kültür merkezinde saz kursu adı altında eleman temin ettikleri, PKK’ya yönelik operasyonları protesto etmek ve kamuoyu oluşturmak için hazırlanıldığı tespit edildi.

5 GÜNLÜK EĞİTİM

İddianamede Ankara’dan PKK/KCK terör örgütüne katılan ancak daha sonra pişman olan A.T’nin ifadelerinde çarpıcı detaylar ortaya çıktı. A.T, “Burada PKK’nın metropol illerdeki yapılanması olan YGD-H ile içerisinde üst düzey yöneticilerle tanıştım. Bana Balgat’ta bulunan HDP Genel Merkezi’ndeki eğitimde örgüte yeni elemanların nasıl kazandırılacağı gibi konularda 5 günlük eğitim verdiler” dedi. Sincan HDP binasında molotof kokteylleri, ses bombaları ve havai fişekleri hazırladığını söyleyen A.T, “E.Ö bizi Kızılay’daki HDP binasına çağırdı. 400 TL para verdi ve telefonlarımızı aldı. Kapalı not verip şifre söyleyerek Diyarbakır Bağlardaki HDP binasına gitmemizi söyledi” dedi. Daha sonra Kandil’e gittiği ve burada 55 gün eğitim aldığını söyleyen A.T, daha sonra kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğunu söyledi.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler