YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HDP binalarına saldıran bombacının görüntüleri yayınlandı
Halkların Demokrasi Partisi'nin (HDP) Adana ve Mersin bürolarına hafta başında düzenlenen bombalı saldırının S.Y. tarafından gerçekleştirildiği iddia edildi.
HDP binalarına saldıran bombacının görüntüleri yayınlandı
22 Mayıs 2015 / 06:20 Güncelleme: 22 Mayıs 2015 / 08:44

A Haber televizyonunda saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Savaş Yıldız'ın ilk görüntüleri yayınlandı.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "faili tespit ettik" açıklamasından kısa süre sonra saldırganın kimliği ve görüntüleri medyaya sızdı. 2007 yılında DHKP-C örgütüne üye olmak iddiasıyla gözaltına alındığı açıklanan zanlının bombaları saldırıdan bir gün önce HDP'nin Mersin ve Adana'daki HDP teşkilatlarına yerleştirdiği duyuruldu.

HDP'ye yönelik çifte bombalı saldırının ardından MİT, Jandarma ve Emniyet tarafından oluşturulan özel ekip, çalışmalarını titizlikle sürdürüyor. Olay yeri incelemeleri ve görgü tanıklarından elde edilen bilgileri değerlendiren özel ekip, önce saldırganın eşkali belirlendi. Görgü tanıklarının tarif ettiği eşkal, olay yeri çevresindeki işyeri güvenlik kameralarına da yansıdı.

1.70 boylarında, kısa kollu gömlekli, kumral, siyah sakallı ve orta yaşlı olan kişinin kimliği de kısa sürede saptandı. Patlamaların gerçekleştiği parti binalarına taksiyle gelen saldırganın, getirdiği saksı çiçeklerini içeri teslim ettikten sonra bölgeden ayrıldığı belirlendi. Saldırganın zaman ayarlı, parça tesirli bombaları getirdiği taksinin plakası da tespit edildi. Olayın üzerindeki sır perdesini aralayan özel ekip, saldırganın Van doğumlu 32 yaşındaki Savaş Yıldız olduğunu ortaya çıkardı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler