YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hazin bir tablodur"
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Darbenin üzerinden 30 yıl geçmiş olmasına rağmen Türkiye'de yöneticilerin darbelerden ders alamamış olmaları hazin bir tablodur'' dedi.
"Hazin bir tablodur"
04 Nisan 2012 / 17:02 Güncelleme: 04 Nisan 2012 / 17:02

Demirtaş, beraberinde BDP'li bazı milletvekilleriyle sabah saatlerinde Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine geldi. Partililer tarafından karşılanan Demirtaş, Belediye Başkan Vekili Hülya Demir ile makamında bir süre görüştükten sonra BDP İlçe Başkanlığına geçti.

Burada basın açıklaması yapan Demirtaş, İçişleri Bakanlığının kararı nedeniyle Halfeti'nin Ömerli köyüne gitmek isteyenlere izin verilmediğini iddia etti.

Önceki yıllarda buna izin verildiğini ifade eden Demirtaş, ''Bu konuda şu ana kadar bize bir açıklama yapılmamıştır. Darbenin üzerinden 30 yıl geçmiş olmasına rağmen Türkiye'de yöneticilerin darbelerden ders alamamış olmaları hazin bir tablodur'' diye konuştu.

Demirtaş, beraberindeki milletvekilleri ve bazı parti yöneticileri açıklamanın ardından Halfeti ilçesine bağlı Ömerli köyüne gitti. Demirtaş ve milletvekilleri, burada terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın kardeşleri Mehmet ve Fatma Öcalan ile görüştü.

Öte yandan güvenlik güçleri, izinsiz gösteri ihtimaline karşı Şanlıurfa'nın giriş ve çıkışlarının yanı sıra Suruç, Birecik ve Halfeti ilçelerinde geniş güvenlik önlemi aldı. İki helikopterin de bölgede sürekli uçuş yaptığı görüldü.

Suruç'ta bazı kişilerin terör örgütü yandaşlarının tepkisinden çekindiği için iş yerlerini açamadığı öğrenildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler