YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayatını kaybedenlerin isimleri...
Hayatını kaybedenlerin isimleri...
12 Mart 2012 15:03
Esenyurt'ta bir alışveriş merkezi inşaatı şantiyesindeki çadırlarda çıkan yangında hayatını kaybeden 11 işçinin kimlikleri belirlendi.

Güzelyurt Mahallesi 12. Cadde'deki bir alışveriş merkezi inşaatı şantiyesindeki çadırlarda çıkan yangında hayatını kaybedenlerin, Bayram Egepehlivan (48), Çetin Coşgun (42), Seyfittin Topal (38), Abdurrahman Demir (42), Sevdin Özen (28), İsa Topal (22), Ahmet Yağal (30), Barış Kıyak (30), Hakim Alican (46), Fatih Acun (23) ve Ahmet Keskin (47) oldukları bildirildi.

Ancak kesin kimlik tespitleri, Adli Tıp Kurumunda yapılacak DNA testinden sonra netleşecek.

Bu arada, yangında ölenlerin akrabaları ve yakınları, Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu önüne geldi. Buradaki ailelerden bazılarından, DNA testi için kan ve doku örneği alındı.

Sabah saatlerinden itibaren buraya gelen yangında ölenlerin yakınlarından bazıları da, verdikleri doku örneklerinin sonuçlarını bekliyor.


-Ölenlerin yakınları-


Yangında hayatını kaybedenlerden Sevdin Özen'in yakını Mahmut Akçagöz, Özen'in, Van'daki deprem sonrası iş bulmak için İstanbul'a geldiğini, 5 çocuğunun olduğunu bildirdi.

Ahmet Keskin'in yeğeni Rüstem Keskin de, daha önce aynı inşaatta çalıştığını ve yangının çıktığı çadırlarda kendisinin de kaldığını belirterek, ''Oradan kaçamamaları mümkün değil. Bu işte bir ihmal olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Keskin, çadırlardaki elektrik tesisatının sık sık arızalandığını ve her tarafta kabloların olduğunu da söyledi.

Fatih Acun'un yakını Şerif Ünlü de, Acun'un, ailesinin geçimini sağlamak amacıyla zaman zaman İstanbul'a gelerek 3-4 aylık işlerde çalıştığını anlattı.

Hayatını kaybedenlerden İsa Topal'ın da 15 Mayıs'ta düğün yapmayı planladığı öğrenildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler