YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayatı dram gibi gözükür ama zaferdir
Hayatı dram gibi gözükür ama zaferdir
17 Eylül 2010 18:35
Emekli Yarbay Şenol Özbek, ‘Bazı hayatlar vardır dramla başlar, dramla biter, ama sadece dramdır, bazı hayatlar da vardır ki dram gibi gözükür ama sonu zaferdir, aslında Menderes’in hayatı böyle bir hayattır.

Emekli Yarbay Şenol Özbek, ‘Bazı hayatlar vardır dramla başlar, dramla biter, ama sadece dramdır, bazı hayatlar da vardır ki dram gibi gözükür ama sonu zaferdir, aslında Menderes’in hayatı böyle bir hayattır. Doğru sonu dramla bitmiştir; ama ortaya çıkardığı neticeler itibariyle Türk milletine zafer müjdeleyen bir zaferle bitmiştir.' dedi.

 

‘27 Mayıs ne bir ihtilaldir, ne de bir darbedir’ diyen Özbek, 1960 darbesini Osmanlının son dönemindeki çetelerin isyanına benzetti. ’27 Mayıs ilgisi ve yetkisi olmayan bir çetenin silahlı ayaklanma yapmak suretiyle devletin ve milletin iktidarına el koymasıdır.’


Şenen Özbek, darbeden sonra bazı dergilerin Cumhurbaşkanı Celal Bayar ve Başbakan Adnan Menderes’i nasıl aşağıladıklarını da anlattı. İdam kararının verilmesinden sonra Milli Birlik Komitesinin cezanın infazında kararsız kaldığını ve bu sırada bazı genç subayların harekete geçirildiğini söyledi.

 

Kanal A Haber Merkezi,

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler