YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalimanı'nda yolcular isyanda
THY'nin Atatürk Havalimanı'ndan kalkış yapacak olan 30'dan fazla seferi iptal edildi.
Havalimanı'nda yolcular isyanda
21 Kasım 2009 / 22:00 Güncelleme: 21 Kasım 2009 / 22:04

THY yetkilileri, iç hat seferlerinin iptal gerekçesini, "Atatürk Havalimanı'nın gece görüş mesafesi düşeceği için gidecek olan uçakların dönememesi" olarak açıkladı.

THY'den konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Atatürk Havalimanı'nda yoğun sis nedeniyle bugün sabah saat 03.50 ile 09.50 arası görüş mesafesinin 200 metreye kadar düşmesi üzerine birçok seferde gecikme yaşandığı belirtilerek, Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak 43 uçağın Ankara, Antalya, İzmir, Adana ve Samsun'a yönlendirildiği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda benzer şartların 22 Kasım Pazar günü tekrarlanacağını duyurması üzerine bugün saat 19.00'dan sonra Atatürk Havalimanı'ndan yapılması planlanan iç hat uçuşlarının iptal edildiği belirtildi. Sabiha Gökçen'den yapılacak olan iç hat seferleri de saat 19.00'dan itibaren iptal edildi.

Gün boyu uçaklarının kalkışını bekleyen yolcular ise, seferlerin iptal olduğunu öğrenince tepki gösterdi. Biniş bankosu ve bilet satış ofislerine koşan yolcular, görevlilerle tartıştı.

Bu arada THY Genel Müdürü Temel Kotil, Antalya'dan gelerek koordinasyon merkezinde diğer yöneticilerle olağanüstü toplandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler