YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimleri yağışlı geçecek. Hava sıcaklığı, iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, Marmara'da 2 ila 4 derece artacak.
Havalar nasıl olacak?
18 Şubat 2012 / 13:22 Güncelleme: 18 Şubat 2012 / 13:17

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların; Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadenizin iç kesimleri, Samsun, Ordu, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Van, Hakkari çevreleri ile zamanla Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak, Marmara'da 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güneyli yönlerden orta kuvvette, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolunun kuzey ve batısında kuzeyli, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Karadenizin iç kesimleri, Samsun, Ordu, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Van, Hakkari çevreleri ile zamanla Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olacağı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafelerinde azalma, ulaşımda aksama vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Akdeniz kıyıları dışında, Ege kıyılarında hafif, ülkemiz genelinde orta kuvvette buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolunun kuzey ve batısında kuzeyli, Doğu Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde güney ve güneybatılı yönlerden kuvvetli olarak esmesi, İç Anadolu ve Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yerdeki kar örtüsü ve devam eden kar yağışı sebebiyle meydana gelebelicek tipi nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımında aksama vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevreleri ile öğle saatlerinde Edirne ve Kırıklareli çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde kuvvetli, kıyılarda hafif kuvvette buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin aralıklı yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışlar Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar; kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, kıyılarında kuvvetli olmak üzere bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur, iç kesimler ve Orta Karadeniz kıyıları ile zamanla Doğu Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadenizde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Van, Hakkari çevreleri kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, kuzey ve batısında kuzeyli, Güneydoğusunda güney ve doğu, yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) esecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu,aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kuzey kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler